| 4b a întrebat:

E un lux sa verşi lacrimi? thinking

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Uneori da...

13 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu aș spune că e o necesitate. Doar pentru descărcare. Însă, cu siguranță este un lux dacă, în mijlocul unei probleme, tu alegi să plângi în loc să cauți rezolvări.

| 4b explică:

laughing ce bunikmea de legatura e asta?

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Da,să verşi lacrimi este un lux.Dar ca orice lux,nu ţi-l poţi permite...Să te poţi bucura din plin de luxul acesta, trebuie să treci prin toate, chiar dacă uneori afişezi un zâmbet sărac în sentimente. Când plângem, plângem doar pentru noi, fără ca alţii să vadă sau să ştie măcar.Deoarece ai putea să pari neajutorat, să arăţi că decazi.Lacrimile sunt un lux,atunci când nu plângi pentru a oferi uitării suferinţa, ci pentru a împărtăşi o experienţă de viaţă în faţa cuiva care te înţelege cu adevărat, cineva care să te iubească şi să te aprecieze aşa cum eşti ca om, ca suflet, ca persoană.Să verşi lacrimi de fericire este cel mai mare lux.O seară frumoasă.

| FoarteLetargic a răspuns:

Nu e un lux. Uneori este o necesitate, alteori este o problema. Faptul ca plangi demonstreaza ca esti intr-o stare confuza, din care nu poti rezolva problema. Abia atunci cand ispravesti si ultima lacrima poti spune ca incerci sa rezolvi problema ce te apasa. Numai bine!

| RAY a răspuns:

Iar sau scumpit servetelele?

| 4b explică (pentru RAY):

big grin

| RAY a răspuns (pentru 4b):

Imi place ca razi de mine

| WhatheWow a răspuns:

Un Lux? Nu draga, nu e un lux; e doar CRIZA de vina. Cine-si mai permite sa faca risipa?!

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Pentru cineva care nu are sentimente da e.

| Alikke a răspuns:

Nu este un lux sa versi lacrimi.
Un lux este sa versi lacrimi din bunatate si nu din mila sau propriul interes.

| petronela1992 a răspuns:

Pentru mine da pentru ca o fac foarte des dar nu stiu pentru altii

| Woodenpints91 a răspuns (pentru petronela1992):

Dacă o faci foarte des înseamnă că e un lux?
Şi eu mă piş foarte des, de mai mult de 5 ori pe zi, ce zici, e şi ăsta un lux?