| costinvlad490 a întrebat:

Este adevărat că dacă visezi pe cineva nu poate să doarmă? Odată am visat pe cineva și nu a putut dormi. Dar este frumos să o visezi cu intenții să o ții trează sau să îi arăți că poți să ții treji oameni cu puterea minții?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este adevărat că dacă visezi pe cineva nu poate să doarmă?
Da, asta se poate întâmpla. Dar dta atunci când o visezi, nu o influențezi cu voința din stare de veghe, ci cu energia inconștientului, care este de un milion de ori mai puternică. În stare de veghe nu ai fi în stare de asta, decât dacă devii expert.
Odată am visat pe cineva și nu a putut dormii.
Dar este frumos să o visezi cu intenții să o ții trează,
Dacă dta poți și reușești să îți controlezi visele, astfel încât să manifești în ele intențiile din starea de veghem atunci, da.
sau să îi arăți că poți să ții treziți oameni cu puterea minții? Da, cu puterea minții poți să acționezi la distanță, dar pentru aceasta ai nevoie de calități deosebite din naștere și apoi un antrenament deosebit. Doar să faci asta ca să te lauzi, nu vei reuși.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru costinvlad490):

Eu am moștenit asta de la bunica mea, de aceea presupun că este și genetic.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru costinvlad490):

Când spui că toți pe ce te bazezi? Știre pe surse, din auzite, ipoteza ta, convingerea ta, bazată pe ce?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru costinvlad490):

Dar te rog, argumentează.
Vorbești de un corp fizic.
Mai avem și altceva?
Ce?
Ce canal energetic avem?
Un canal este ceva care leagă ceva de ceva, prin care circulă ceva.
Poți să clarifici?

Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Slaba boaba aia, nu baieti?
Costinvlad:
sadrian:

Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns:

Adevarat ca bati campii.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei200202 a răspuns:

Nu.