| chiftelutacrocanta a întrebat:

Este adevarat ca omul este facut din lut? Voi credeti in acest principiu?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nup.

| Kaℓi a răspuns:

E o metafora...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred happy

| T0T a răspuns:

Vezi să nu te ciobești.

| K0sti a răspuns:

Chifteluta, lasa iarba aia, ca ia uite ce patesti...

| mentholinks a răspuns:

Din tarana.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu sunt facuta din portelan!

| WaterDrop a răspuns:

Of, chifteluta, de ce aceste intrebari mereu sad. Dar da, suntem facuti din lut, slabesc de cate ori fac baie, pe masura ce se duce lutul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e(facut) din lut sau nu-(stiu doar ca omul e o bucata de carne)si mai stiu sigur in ce se transforma dupa moarte:pamant, lut, tarana, mancare pentru viermi si plante.
Ciudat, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa citez un alt "intelectual" la fel ca tine care a lasat un comentariu mai sus :

"Religia spune ca"... omul e facut din trunchiul a 2 copaci. Ia-o p'asta. Tu ce crezi, e adevarata treaba sau nu? Crezi in acest "principiu"?

Dar ca sa-ti raspund si la intrebare, omul e facut din lut la fel cum la capatul curcubeului se afla un pitic cu o oala de aur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta, din lut.Pentru nuantare a folosit frunze de henna, neutra pentru unii, pentru altii a adaugat si frunze de indigosfera.Asa a creat "rasele".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred. Mai cred și că a vorbit cu șerpi, că a umblat de apă, că a doborât un turn doar cântând la trămbiță și alte minunăți demne de basm.

| 6684464 a răspuns:

Esti facut pe baza de carbon, daca chiar vrei sa stii.

| UzOm a răspuns (pentru 6684464):

Fibra de carbon.laughing

| JetBlueJet a răspuns:

Categoric NU.
Ce naiba mai e si asta... oameni facuti din lut :))
*Acum sa fim seriosi in care din ipoteze crezi...cea a oamenilor de stiinta care au tot felul de dovezi ce se pot demonstra stiintific sau a bisericii
*Este cel mai tampit lucru inventat vreodata. Dar da, poti creea oameni din lut dar nu ar avea viata.
Unii sustin ca am fi experimente de ale extraterestriilor sau organisme foarte evoluate. Citeste ce ti se pare interesant de aici:
http://www.odaiadesus.ro/evolutie.html

| MrChange a răspuns:

Biblia e o metafora paradoxala la nivel total. Nu vreau sa comentez.
Daca suntem facuti sau nu din lut, poti verifica.
Ziua cand oamenii isi vor trai viata si vor inceta sa se mai gandeasca la lucruri inutile ce oricum nu au nici un impact asupra vietii lor, va fi ziua in care vom fi liberi. Probabil va cadea pe 31 februarie.

| Dariuss11122 a răspuns:

Religia spune ca Adam este facut din pamant si Eva din coasta lui Adam, nu din lut ci din pamant, stiintific suntem singurele fiinte pe aceasta planeta rationale si am ajuns la concluzia ca suntem evolutia maimutelor, ne-am gasit grad de comparatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dariuss11122):

" singurele fiinte pe aceasta planeta rationale"
Pe bune? laughing
De cazul papagalului Alex ai auzit? Acel papagal avea intelința unui copil de 8 ani, iar tot un caz așa mai interesant e cazul lui cimpanzeei Chloe care a învățat peste 150 de cuvinte în limbajul semnelor, iar la rândul ei și-a instruit și urmași în același limbaj. Mai bagi mâna în foc că ești singura creatură rațională?