| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca Satan si demonii se ocupa de mult de sustinerea minciunii ca omul nu moare complet incat au mers pana acolo incat ocupandu-se de cultul mortilor au falsificat probele arheologice si antropologice ca sa para mult mai vechi decat in realitate? Si nu doar pentru atat ci si pentru a induce in eroare lumea ca sa creada in teoria evolutionista si Big Bang prin care se urmareste negarea existentei lui Dumnezeu creatorul ingerilor, universului material, Pamantului si a tot ce exista pe pamant inclusiv omul?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da este adevarat deoarece Satan a folosit prima minciună pe care a spus o Evei, in grădina Edenului, deci Satan si demonii (îngerii lui răi) cu asta se ocupă, cu minciuna, satan a zis Evei ca daca măninca din pom sigur nu va murii, deci ce i-a zis Satan Evei? O mare minciună.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Nea Vasile... Eu îți zic o vorbă.
De unde și până când am ajuns să dăm vina pe altcineva pentru minciuni auzite din gura oamenilor? Adică așa cum poate un copil să mintă la școală să scape că nu și-a făcut tema... cum ar veni că a fost pus de Satan sau de demoni, din concluzia ta. Copii sunt oameni și ei. Și când cresc cresc și minciuna odată cu ei. Deci judecă singur.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Daca nu stii de ce vorbesti pe lîngă subiect total aiurea nenea lucifer dr@cu.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Păi și ce treabă ai tu cu satan sau minciuna când înteresul tău constă în materie de arheologie și antropologie?

| anonim_4396 explică (pentru 94Lucifer94):

"Pai cam tot ce tine de minciuna,răutate, invidie,fumat, alcool, gânduri sinucigașe, moarte, vorbe urâte, înjurături blesteme astea țin de limba iadului, conducătorii din umbră a acestei lumi sunt masonii care de altfel sunt și sataniști...aceștia ne spala pe creier, muzica rock, tatuajele, industria muzicala e guvernată de satan aceste vedete și.au vândut sufletul diavolului (nu toate), teoria evoluționistă, big bang minciuni de proporții spălare pe creier că sa fie cat mai credibil, că și venirea lui antihrist pe Pământ cum zice de altfel și i Biblie că va veni și va arata minuni mari în in luna și în soare că va fi cu putință să.i păcălească, chiar și pe cei ales, niște inselatorii bine ticluite puse cap la cap de diavol sa ne afunde în păcate și să ne apropiem de iad!"

"Nea Vasile... Eu îți zic o vorbă.
De unde și până când am ajuns să dăm vina pe altcineva pentru minciuni auzite din gura oamenilor? Adică așa cum poate un copil să mintă la școală să scape că nu și-a făcut tema... cum ar veni că a fost pus de Satan sau de demoni, din concluzia ta. Copii sunt oameni și ei. Și când cresc cresc și minciuna odată cu ei. Deci judecă singur." ------------ Diavolul poate poseda subtil si partial unii oameni cu influenta mare din lume sau chiar pe unii oameni simpli, prin intermediul carora raspandeste minciuna si eroarea in lume. Dupa ce i-a strecurat ideea mincinoasa nu mai posedeaza acel om si il lasa pe acel om sa dezvolte acea minciuna si sa o publice sau sa o raspandeasca in lume.

Diavolul alege oameni care au ales sau sunt pe cale sa-L ignore pe Dumnezeu sau chiar IL urasc sau care aleg sa adopte idei eronate pe marginea Bibliei sau in cadrul altor religii pentru interesul lor personal contra vointei lui Dumnezeu.

Deci minciuna nu e numai de la om. Tatal minciunii NU e omul ci Satan Diavolul. Ioan 8:44:"Diavolul. El, de la început nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăieşte minciuna, grăieşte dintru ale sale, căci este mincinos şi tatăl minciunii."

| Elide a răspuns:

Pai cam tot ce tine de minciuna,răutate, invidie,fumat,alcool, gânduri sinucigașe, moarte, vorbe urâte, înjurături blesteme astea țin de limba iadului, conducătorii din umbră a acestei lumi sunt masonii care de altfel sunt și sataniști...aceștia ne spala pe creier, muzica rock, tatuajele, industria muzicala e guvernată de satan aceste vedete și.au vândut sufletul diavolului (nu toate), teoria evoluționistă, big bang minciuni de proporții spălare pe creier că sa fie cat mai credibil, că și venirea lui antihrist pe Pământ cum zice de altfel și i Biblie că va veni și va arata minuni mari în in luna și în soare că va fi cu putință să.i păcălească, chiar și pe cei ales, niște inselatorii bine ticluite puse cap la cap de diavol sa ne afunde în păcate și să ne apropiem de iad! sad

| anonim_4396 explică (pentru Elide):

Pai da. Semne in Soare si Luna. Pai astea-s semnele: explorari cosmice ca sa arate ca omul "fara dumnezeu" poate face si poate promite multe. Obadia sau Avdie 1:4: arata ca omul cu stiinta lui vrea sa-l combata pe dumnezeu si sa ocupe o pozitie inalta chiar "pana la dumnezeu" si chiar sa-i nege existenta prin trufie sau prin cunostinta sau stiinta eronata care ingamfa sau asa zis calcule cu datari eronate prezentate ca deductii stiintifice fara sa tina cont de variatiile de mediu de-a lungul timpului si de alte forte externe oculte din partea unor demoni.

| Veltorb a răspuns (pentru Elide):

Gandeste-te acum câte mii de ani a fost scrisă biblia în biblie sau dat alte nume fenomenelor explicate de știința din ziua de azi așa că dacă ai mintea la fel de îngustă ca cei de acum mii de ani aruncă smartfon-ul din mână că a fost făcut cu magie neagră(știință) de către Satan și acoliți săi demonici, iar noaptea culcate pe pâmânt nu pe salteaua din spumă cu memorie concepută tot prin magie neagră(știință) de către masoni pentru a te spăla pe creier în timp ce dofmi lejer și nu te mai vaccina ca să scapi de boli că vaccinurile sunt făcute cu magie neagră(știință) de către masoni pentru a-ți controla mintea și rămâi frumos la nivelul epoci de piatră când speranța de viață era de 25-30 de ani nu ca acum de peste 85-90 de ani. Și în plus biblia a fost scrisă de om nu de Dumnezeu sau alt personaj din basme, așa pot și eu mâine să zic că (,) cartea Rapunzel e noua mea biblie și să îmi las păru să ajungă de un kilometru că așa îl are Rapunzel.

| Elide a răspuns (pentru Veltorb):

O fi fost speranța de viață atunci 25-30 de ani dar Adam și Eva au trăit cat tu nu o sa trăiești vreodată! Daca erai atent/a la răspunsul pe care l.am dat n.am pomenit nimic de saltele, telefoane...numai îmi pune cuvinte în gura! Minte îngustă? Ești constient/a ca oamenii își folosesc doar 5-10% din creier asa că nu ești vreun geniu! happywinking

| Veltorb a răspuns (pentru Elide):

1Defapt chestia cu oameni își folosesc doar 5-10% din creier e o minciună de proporții, oameni își folosesc 100% din creier dar întradevăr doar 10-15% din potențialul creerului.
2Dami o dovadă că Adam și eva au existat în afara de poveștile din biblie.

| Elide a răspuns (pentru Veltorb):

Bro,nu a trăit nimeni 6000 de ani că sa.ti zică ție ce a existat și ce nu.dar atata timp cat tu crezi că Dumnezeu este un personaj de basm e strict părerea și problema ta, nu te obliga nimeni sa crezi...fiecare cu alegerile și credințele lui!winking happy