| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca toate femeile sunt atrase instinctiv de barbati rai? Atat in viata reala cat si in viata sexuala?
Practic studiile spun ca femeile prefera mai degraba un barbat dur fiindca nu se ataseaza si este un om care nu isi face familie.
Daca este in mare adevarat, am pierdut mult deoarece eu sunt un tip manierat, respectuos si mai timid.
Mie mi se pare eronate, da eram curios si parerea altora.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Ce inseamna barbati rai? Si de ce multi aveti impresia ca baietii/barbatii se impart in buni/rai, adica doar in 2 categorii si nu priviti dincolo de astea ca au anumite calitati/defecte care ii pot face atractivi pentru unele? Sunt N tipuri de masculi, niciodata nu vom fi la extreme. Daca esti manierat, respectuos dar ai si alte calitati si stii sa te faci placut nu inseamna ca esti nici rau, nici bun, inseamna ca ai PERSONALITATE. Ca or fi si femei care vor sa fie dominate in anumite circumstante, e ok, dar una sanatoasa la cap nu cred ca isi doreste sa fie abuzata fizic/emotional sau sub alta forma, sa se simta presul cuiva. Un barbat dur care are personalitate nu poate fi catalogat ca fiind ''rau'', pur si simplu devine atractiv prin felul lui de a fi. Fiecare din noi avem ceva al nostru cu care ne diferentiam de ceilalti, anumite calitati, o anumita personalitate, ideal ar fi sa fii un tip sociabil care stie sa se distreze, sa stie sa fie si serios, sa aiba si pasiuni si eventual disciplinat in viata lui personala (asta include si ingrijirea lui), n-ai cum sa fii la extreme ca nu ne incadram doar in 2 tipare.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Foarte bine ai explicat happy

59 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

În general, orice om, fie bărbat fie femeie, detestă răul, sub orice formă ar apărea el. Şi îl detestă nu numai datorită educaţiei, dar şi din instinct. Deci, ideea că o femeie ar prefera un bărbat rău nu are suport.

| doctorandus a răspuns:

Nu, probabil n-ai avut de-a face cu femei din lumea buna, femei cu educatie buna.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Da este posibil si asta.

| Frank51 a răspuns:

Femeile vor stabilitate, vor să aibă tată la copii, deci după principiul ăsta nu ar alege bărbații răi care nu își fac familii.

Când vorbim despre rău ne referim la badass, încrezător, puternic, motivat, în contextul unui bărbat. Femeile preferă o astfel de atitudine pentru că până la urmă de asta suntem bărbați.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Pai nu, psihologul care spunea asta facea referire la tipi "smecheri" cu bmw care terorizeaza femeile, se baga in seama cu ele, etc. Ca sunt independenti si nu le pasa de parerea altora, dadea exemple de genul.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi fiecare înțelege definiția cuvântului șmecher altcumva. O fată crede că un bărbat este șmecher dacă are un mod unic de flirt, iar altă fată crede că un bărbat trebuie să aibă BMW ca să fie șmecher.

Până la urmă fiecare om are alte valori și nu cred că are rost să discutăm pe tema asta, deoarece suntem egali.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Asa este, toti suntem diferiti in felul nostru.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Ce legătură are cu ce am zis?

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

" cel mai probabil singura femeie pe care o cunoști cu-adevărat e maică-ta"

Tocmai tu vorbești de maturizare?

Hai că deja m-am săturat, ești și nesimțit, eu nu m-am legat de tine sau de ai tăi, sau de modul cum percepi tu lumea. Nu mai avem ce discuta de acum încolo pe acest site.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Da, toți sunt inferiori ție, tu ai dreptul să spui orice te taie capul, să jignești. Dacă erai băiat fain îți cereai scuze, dar nu ești un om ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Nu există niciun adevăr aici. Este un subiect prea larg și părerile sunt foarte multe. Tu te-ai luat de părerea mea și ai presupus că sunt într-un anume fel, ceea ce eu personal nu as putea să fac cu tine deoarece nu te cunosc. Sunt destul de matur să accept adevăruri neplăcute, dacă sunt adevăruri.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Nu stiu daca are sens, are principii prea fixiste hargrafe.

| SG1995 a răspuns:

Femeile nu caută bărbați care nu se pot atașa. Femeile caută bărbații duri nu pentru că sunt rai, ci pentru că sunt "duri" adică le pot proteja. Normal că femeile caută bărbați care se pot atașa, vezi tu am evoluat pentru reproducere și supraviețuire, emoțiile joacă un rol important în acest, pe scurt. Bărbați care erau capabili te atașament avea mai multe șanse să își transmită genele mai departe pentru că plodu supraviețuia mai mult decât dacă creștea fără tacs-o. Pe scurt, femeile au evoluat în a căuta bărbați de familie, dar care au o anumită duritate de caracter.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Inteleg ce spui dar oricine poate fi dur.
Eu daca mi-as lasa barba, as arata ca ultimul interlop.

In general tipele sunt atrase de mine ca am trasaturi mai de arab, turc, dar fiindca nu am barba par asa simpatic pentru fete.
Dar eu nu vreau sa trasmit ca sunt dur, vreau sa trasmit ca am inima buna, ca sunt un barbat inofensiv, dar ce am vrut sa-ti spun mai sus, e ca pot fi si dur, si cred ca aproape orice barbat poate fi si dur, efectiv nu e genul meu, eu vreau sa domin femeia prin ratiune, e ceva gresit ca nu vreau sa arat ca sunt un om care incearca sa controleze? evident ca am personalitate, ca sunt idealist, nu pot fi de acord cu orice zice o femeie, dar incerc sa cad comun de acord cu ea, sa-i explic, nu sa-i zic ''femeie faci ca mine''

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Inteleg ce spui dar oricine poate fi dur.
Eu daca mi-as lasa barba, as arata ca ultimul interlop"
Duritatea e o trăsătură de caracter. Un bărbat dur nu arată într-un anume fel, duritatea se arată într-un caracter ferm.

| Emma30555 a răspuns:

Femeile sunt atrase de bărbați care nu sunt între cele doua extreme. Dacă e doar dur nu e atractiv, dacă e doar bun la fel căci nimeni nu poate fi doar bun dacă ești timid și liniștit nu înseamnă automat ca ești bun, poți fi gelos, cicalitor sau altele, dacă ești dur nu înseamnă că ești automat rău și violent ci poate însemna că ești mai autoritar dar poți fi blând în anumite situații. Atât un bărbat cât și o femeie rebuie sa aibă un pic de personalitate ceva interesant de spus și sa se potrivească unii cu alții fiindcă nu suntem toti la fel, gusturile difera, dacă te potrivești și te înțelegi cu un băiat / fata și mai exista și atracție e perfect.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Interesant ce spui.
Deci chiar daca sunt timid si introvertit spui ca daca am si calitatii pot fi si atractiv?

Cand ma deschid in fata cuiva, dupa parerea oamenilor, eu mai sunt asa: Idealist, Cu simtul umorului, uneori romantic, pasional. Multe tipe imi spun ca sunt manierat si generos si cu o inima buna.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ca poți fi atractiv chiar dacă ești timid, dar ar fi bine sa treci puțin peste timiditate ca să ți fie mai ușor sa abordezi fete și sa te simți în largul tău când ești cu ele

| Crackman a răspuns:

Tu cauta pe cineva ce are în cap ce vrea
Este simplu Toți diferit
Dar când copilele alea o sa aibă 30 și un copil sa vezi tubatunci ce cautat o sa fi, cu interesul sa aibă stabilitate ca în momentul ala nu se mai uita nici un bad boy la ele nici măcar de sex
Sper ca ai înțeles

| Yuoia a răspuns:

Nu este adevarat.
Exista o categorie de femei cu astfel de gusturi, dar acelea nu sunt de calitate. Nu ai pierdut nimic!

| Legion7X a răspuns:

Depinde de femeie, De fire. Barbatul la fel. Dacă și ea este dură și el este. Cam greu cu două pietre tari privind anumite aspecte. Întodeauna, cineva trebuie să mai lase de la el sau să fie mai flexibil or pur și simplu să tacă câteva secunde. Dpdv sexual este cine, este mai energic. In fine chestia cu dominantul cred că sunt mai mult la început de drum, cu un bărbat. referitor la ce vor femeile. Ulterior, dă in stres, plictiseală, cicăleală. O fată trecută prin greutați, sau anumite probleme nu gândește la dominare sau chestii de genul ar vrea înțelegere și armonie. Acest aspect pare mai mult la cele tinerele cu gentuța pe umăr fără griji plictisite de viață. In rest Nu știu cum sa îți descriu mai exact... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile prefera barbatii rai instinctiv pe motiv ca fetele vor sa fie dominate nu iubite.
Parerea mea ii ca reactia este una psihica petrecandu-se in subconstient pe principiul ca un barbat rau, agresiv are capacitate mai mare de a le satisface nevoile decat unul bleg - este ramasita din mintea noastra primitva

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca doar cele care nu apeleaza la ratiune si se lasa condise de instinctul primitiv, prefera barbatii rai, nup?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricum sunt sigur ca si femeilor rele, le place sa dominelaughing

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, eh, eu cand vreau sa vad YouTube nestingherit folosesc Kodi cu addon de YouTube si API key de la Google. Gratis.

Răspuns utilizator avertizat
| Gorbinisznachenfievtreodor a răspuns:

Nu stiu cei ala rai ca eu sunt ateu

| anonim_4396 explică (pentru Gorbinisznachenfievtreodor):

Buna astalaughing)))