| RAY a întrebat:

Este fizic posibil cumva sa urci scarile la un bloc dar sa ajungi mereu la parter?
Am vazut un film aseara in care 3 persoane erau blocate si urcau dar ajungeau tot in acelasi loc, dar se poate cumva, printr-o smecherie, incat sa creezi iluzia asta?

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Nu exista tort. Tortul e o minciuna happy

| RAY explică (pentru OrdanKarris):

Imagineazati ca urci dar ajungi tot jos, stiu ca e sf asa ceva, iti poti imagina, apropo imi place ceea ce scrii despre fete cam asa e

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Nu te-ai prins de ce am zis cu tortul. Daca te prindeai, ai fi realizat ca ti-am raspuns la intrebare si cum ar fi posibil ce propui tu happy

| RAY explică (pentru OrdanKarris):

Acum am inteles, ai dreptate, de cand cu slabitul nu vreau nici sa imi imaginez asa ceva, de ceva timp vad filme de astea mai complicat de inteles https://www.quora.com/What-are-the-best-mind-blowing-movies

13 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Evident, daca incepi din subsol.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Nu, ei urcau tot in sus si ajungeau in jos, desigur ca fizic este sf dar nu se poate gasi in mecanism de pacalire, cum era in filmul cubul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Evident ca nu. Ce film ai vazut, Inception? Now you see me?

Exista fizica, doar realizezi ca urci si forta gravitationala te trage in jos. Daca cobori o sa simti asta. Acelea sunt doar idei din filme.

| OrdanKarris a răspuns:

Doar in universul lui Lovecraft!

| RAY explică (pentru OrdanKarris):

Vreau sa va folositi creativitatea, imaginatia

| RAY explică (pentru anonymus4106):

Da man, cum e realizata iluzia?

| anonymus4106 a răspuns (pentru RAY):

Explică aici: https://youtu.be/eLAwG7CjF_k

| RAY explică (pentru anonymus4106):

Cand ai timp am vrea sa vorbim despre chesti sf

| anonymus4106 a răspuns (pentru RAY):

Sincer, nu prea mă pasionează sf-ul, ci mai mult programarea și chestiile de IT. Când e vorba de roboți, mă gândesc la AI și machine learning. Dar, desigur, pot vorbi cu cea mai mare plăcere.