| tonyc7 a întrebat:

Este imbatranirea motiv de intristare si de regret pentru oameni?

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Vorbim peste 40 de ani.

| Zuzu1991 a răspuns:

Yeap
chiar serios
alta intrebare!

| Werrich a răspuns:

Da, risipești ani și la sfârșitul vieții cerșești o clipă.

| StrongHeart a răspuns:

Depinde cum privesti, eu astept cu nerabdare batranetea si mai ales moartea ca m-am saturat la cate am vazut in viata asta pe pamantul asta.Dar nu ma grabesc, ma bucur de experienta vietii si incerc sa nu ma atasez prea tare de nimic, pentru ca, vezi tu..totul e trecator. Timpul trece, iti pierzi usor tineretea, iti pierzi dintii, parul, sanatatea, pierzi persoane dragi, e bine sa realizezi din timp ca nimic nu este fara sfarsit si ca viata e doar un drum spre moarte oricat te-ai stradui tu sa faci nu stiu ce in viata asta, timpul trece indiferent ce faci si fix de asta e bine sa traiesti in prezent fara regrete si sa fii pregatit de orice.

| Meme10Memu a răspuns:

Da.

| Meme10Meme a răspuns:

Oamenii sărbătoresc faptul ca li se scurge un an din viata, deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un motiv de regret pentru oamenii care au ajuns la o anumita varsta fara sa isi indeplineasca nicio dorinta. Cand realizeaza ca au ajuns la batranete si nu si-au trait viata asa cum au visat, incep sa regrete, sa se gandeasca unde au gresit etc.

Pentru oamenii care au avut o viata frumoasa, la batranete devin nostalgici, dar nu tristi/dezamagiti.

Răspuns utilizator avertizat
| Elliiieo3 a răspuns:

Da, realizezi ca timpul a trecut foarte repede, insa fiecare etapa a vietii are farmecul ei.