| RAY a întrebat:

Este negativ sa ai frustrari si complexe in dezvoltarea ta ca invdivid?

Fara spam

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Ooo, ce bine ca am dat din greseala peste itnrebarea asta!
Daca un om se multumeste cu ce este, ce face si are impresia ca 'this is as good as it gets', ei bine... atunci acea persoana e cam limitata, nu vede dincolo de prezent.

E un semn bun ca mereu vrei sa fi mai bun, ca vrei sa evoluezi, sa fi cea mai buna versiune a ta. Tinzi spre perfectionism si asta inseamna ca mereu faci o treaba cat mai buna. Daca toti oamenii ar fi asa, ce bine ar fi! *daydreaming*

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde cum le adresezi.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Adica? cum le exprim? in exterior?

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Adica ce faci in legatura cu ele. Toti le avem.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Tu ce ai facut legat de ele?

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Ai 2 variante, sau te impaci cu problema sau faci ceva in legatura cu ea.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Asa e, psihologia iti place?

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Am background in domeniu.

| GirlOnline81 a răspuns:

Cand ai asteptari prea mari de la tine si esuezi in ceva, este normal, zic eu, sa apara frustrarea.

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Ignorarea lor crezi ca e un lucru pozitiv?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Sunt tentata sa spun ca da, pentru ca, cu siguranta, va aparea cineva care sa strige "Esti frustrata" ( laughing ). Dar n-am sa spun asta. O sa spun ca alegand sa ignori o frustrare, nu faci decat sa ignori motivatia.

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Esti o fata inteligenta, ce frustrari ai tu?