| eu_5721 a întrebat:

Este un pic aiurea intamplarea... Un coleg de la baschet a visat ca imi arde casa. Eu si familia mea nu stam la casa, ci la apartament, dar planuim sa ne mutam: la apartament, din nou, sau la casa. Credeti ca este un semn rau? Ce parere aveti? Multumesc.

7 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Nu stiu!
dar pe mine unele vise ma cam sperie!
eu am visat aseara ca a murit fratele meu! azi nu am fost om toata ziua!
ceva m-a impiedicat sa-l sun! si nu am facut-o!
ma linistesc singura... spunandu-mi ca e doar un vis de noapte!
asta te sfatuiesc si pe tine... un vis de noapte ...si atat!
Dumnezeu e mare, ne iubeste si nu va permite sa n-i se intample ceva rau!
voi urmati-va cursul vietii normal, si nu va mai ganditi la asta!
sa fiti fericiti in noua casa!

(care urmeaza s-o cumparati)
ah! uitam
dupa ce o sa cumparati casa noua...ca sa nu stati cu frica-n san, chemati preotul s-o sfinteasca!

| sorin a răspuns:

Nu cred ca o sa patesti ceva rau sau sa iti i-a foc casa, a fost doar un viswinking

| Cryssy a răspuns:

Este un simplu vis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e rau de tot, daca era un coleg de fotbal nu era o problema.....eu nu vad flacari acolo, mai mult se vad geamuri spartehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa arda si apartamentul, nu tot casa este? Dar nu este un semn rau.Recomand totusi atentie mare la intocmirea actelor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand atentie la intocmirea noilor acte.

| totul-online.tk a răspuns:

Sti ca 90% din vise se implinesc? deci imi bine apartament sad