| MeScorpion a întrebat:

Esti constient de realitatea mortii?

23 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In fiecare ora se inregistreaza decese pe Terra. Pot fi inconstient?

| harciog a răspuns:

Odata ce esti constient de realitatea vietii nu poti spune ca o ignori pe cea a mortii.

| MeScorpion explică (pentru harciog):

Sa sti ca poti si chiar o faci, foarte multa lume o face probabil fara sa-si dea seama.
Pentru ca toti ne credem nemuritori pana la momentul oportun, nu-si da nimeni seama ce se intampla de fapt pentru ca suntem indoctrinati cu floricele pe campii si ingerasi pazitori. Si asta influenteaza foarte mult modul in care ne traim viata.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu. Evit sa ma gandesc la moarte!

| DorelSudoru a răspuns:

Da si? Poti muri oricand

| shadovv a răspuns:

Da sunt constient, dar o privesc ca pe o poarta si nu ca pe un mormant.

| MeScorpion explică (pentru shadovv):

Mult noroc!
E simplu asa, haide sa asteptam cu totii vacanta de pe lumea cealalta. Iupiiiii.
http://www.youtube.com/watch?v=_wo1BrTxU-g Uite-te la asta, e destul de interesant.

| shadovv a răspuns (pentru MeScorpion):

Cred ca nu ai nici macar notiuni minime de istoria religiilor, de sacru si profan pentru a putea intelege nonexactitatea si idiotenia videoului aceluia...

| DakotaRoyse a răspuns:

Da. Dar nu-mi pasă.

| AlxMro a răspuns:

Moartea. Un lucru "bizar" ce se produce in mod inevitabil. Daca nu esti constient de aceasta, ai dus o viata inconstienta.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Macar de ar veni mai repede.

| sorinL1 a răspuns:

Unii se gandesc atat de mult la cum o sa moara incat uita sa mai traiasca.

Este ceva inevitabil. Ce rost are sa te gandesti?

| MeScorpion explică (pentru sorinL1):

Deci nu!
Prietene abia cand iti dai seama ca o sa mori incepi sa traiesti!
Poti sa incetezi sa mai existi in momentul urmator chiar nu te roade asta?

| sorinL1 a răspuns (pentru MeScorpion):

Prietene, nu ai cum sa scapi de moarte, pricepi? Mori indiferent daca esti cel mai bogat om din lumea sau cel mai sarac. Ce rost are sa te gandesti la asta?

Sau tu esti genul ala care sta in casa si nu iese pe strada de frica ca o sa moara calcat de masina.

| MeScorpion explică (pentru sorinL1):

Ma ustura ochii...

| sorinL1 a răspuns (pentru MeScorpion):

Si pe mine creierul. Simt ca ma indobitocesc cand citesc unele perle aici; dar o fac pentru amuzament. Tu continua sa te gandesti cum mori.

Cu respect.

| MeScorpion explică (pentru sorinL1):

Sti tu ca se tot vorbea de 2012, sfaristul lumii si treburi de`astea, eu am auzit din surse siigure ca o sa ne invadeze niste zombie care o sa ne suga creierul la toti, sti ce-am mai auzit chiar fara voia mea? Ca tu o sa fii singurul supravietuitor.

Fara respect,
Ai o capacitate intelectuala de caine ud.

| negru30 a răspuns:

Moartea face parte din viata

| Biggiesan a răspuns:

Who wants to live forever? Există și o melodie!

| ralucaralu a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles.si pentru asta nu trebuie sa dorm intr-un sicriu.e de ajuns, ca ma culc in fiecare seara si ma trezesc la viata dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa recileaza natura prin moarte / daca n-am muri neam manca intre noi pentru mancare moartea e o necesitate pentru evolutia omului si a tutror specilor

| DimLight a răspuns:

Da, e o realitate, nu si o certitudine.