| anonim_4396 a întrebat:

Eu am inceput de curand sa lucrez la birou, dar foarte multi mi-au spus ca e foarte periculos pentru ochi.
Imi poate afecta vederea sau voi face riduri?
Vreau sa aud pareri reale, nu mai stiu ce sa cred.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

La lopată nu-i bine că ne rupem oasele, la birou nu-i bine că facem riduri... Undeva trebuie să lucrăm şi noi. Cam cum e şi cu alimentaţia: evitaţi cutare alimente că afectează colesterolul, nu consumaţi nu ştiu ce alimente că au E-uri şi strică la ficat...Mai trebuie să ne spună "nu mai mâncaţi deloc".

| Wr3nch a răspuns:

Foarte multi vorbesc tampenii, nu afecteaza nimiclaughing Erau monitoare cu CRT, care nu erau foarte grozave in anii 80-90, dar tehnologia a progresat,

| PainTech a răspuns:

E meserie de stat la birou, nu e meserie de sudor. E printre cele mai sigure job-uri din lume.

Cum a zis Venture monitoarele vechi cu tub afectau mult vederea. Cele noi cu LCD/LED au un efect foarte mic.

Dacă tot ai aceasta fobie de monitoare poți pune și un filtru pentru lumina albastra din setari, există și ochelari de "protecție" care fac același lucru.

Răspuns utilizator avertizat