| Superior a întrebat:

Eu chiar traiesc? Voi chiar traiti? Eu sunt voi,sau voi sunteti eu? Suntem entitati diferite sau aceeasi energie ce se auto-exemplifica in diferite variatii ale primitivei specii numita "om"? Exista suflete? Ce este sufletul? Energia spirituala din noi,cea care controleaza corpul,practic aceasta reprezentandu-ne pe noi? Oare, daca e asa am putea poseda corpuri? Exista o lume speciala sufletelor sau hoinarim tot pe aceasta planeta?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Iubesc câinii, îi iubesc. Dar îmi doresc doar unul, un câine drăguț, loial. Cățelușul...meu. O fi al meu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timp/spatiu nu exista decat in lumea materiala.

| 393Dan a răspuns:

Sau poate suntem doar o farmitura a imaginatiei cuiva si dupa o secunda cand isi schimba gandul la altceva, universul nostru ar fi existat pentru sute de trilioane de ani si disparut deja? o.o

| Ramina a răspuns:

Iti recomand sa citesti cartea Materia Intunecata de Blake Crouch, e asemanatoare cu intrebarile pe care le ai pus tu.
Materia întunecată vine cu viziunea vieţilor paralele şi ne aruncă într-un amalgam de EU-uri (același individ din fiecare lume paralelă) care se întâlnesc şi se suprapun într-o singură realitate.

"Cu toţii trăim zi de zi complet inconştienţi de faptul că facem parte dintr-o realitate mult mai vastă şi mai bizară decât ne putem imagina.
Dacă am avea posibilitate să călătorim dintr-o lume paralelă până am descoperi-o pe cea mai bună, oare am fi un singur EU, sau toţi "EU" din celelalte vieţi ar gândi la fel şi am tăvăli cu toţii în aceeaşi realitate?"