| RAY a întrebat:

Eu fiind sceptic mi se pare stupid ceea ce scrie la https://www.tpu.ro/quiz-uri/raspunde-intrebari/curiozita ti-despre-pisici/

Putem dovedi stiintific ca toate pisicile din lume se regasesc in cele afirmate, cica pisicile peste, pe bune astia nu au auzit de pisici salbatice?

13 răspunsuri:
| RAY explică:

Https://www.tpu.ro/quiz-uri/raspunde-intrebari/curiozitati-psihologie/

asta s-a dovedit pe 7, 5 miliarde de persoane?

| RAY explică:

Https://www.tpu.ro/quiz-uri/raspunde-intrebari/istoria-religiilor/

in budism nu e reincarnarea ca si in hindu, poti sa numai exista deloc, doar budda se reincarneaza

| RAY explică (pentru RAY):

Razboiul jigad nu urmeaza calea lui alah, in coran nu scrie asa ceva

| RAY explică (pentru RAY):

E cate ori a fost distrus Templul lui Solomon din Ierusalim?

unde in iudaism sau in crestinism?

| RAY explică (pentru RAY):

In hinduism nu exista mai multi zei, unu singur exista, dar are avatare atat

| RAY explică (pentru RAY):

Cica ce nu au voie evrei sa mance cereale haaaaaaaaa

animale care rumega ma TPU

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Cui ii scriai, RAY happy? La inceput credeam ca vorbesti singur laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce scrii de JIHAD, in qoran, allah ii indeamna sa ucida pe cei care nu-s cu el. Este si o expresie "cine nu este cu mine, este dusmanul meu" (nu cred ca expresia este asociata cu islam-ul, dar este adevarul si motivul care explica de ce allah vrea ca oamenii sa ucida pentru el).
Deci, in hinduism brahman-ul este zeul suprem, ceilalti sunt toti derivati din el.
Eu nu ma pricep la ce-s link-urile alea.
Evreii, musulmanii, nu au voie sa manance porc, (explicatai de la un hindus zice ca porcu este foarte inrudit cu omul ).
Vaca indiana este imuna la multe boli. La hindusi, vaca este sfanta.
Si apropo, cand eram in liceu, chiar aveam obiceiul sa imi folosesc imaginatia toata naoptea in loc de somn, uneori radeam cu zgomot si tata odata chiar se luase de mine ca m-a auzit razand noaptea. La scoala si in somn, treceam prin acelasi cosmar.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si iisus a spus asta, eu asa am citit ca in coran nu scrie asa, nu stiu sigur

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

laughing Deci, candva era una care dadea comentarii la stiri, unde posta link cu blogu ei "ciudateniidincoran". Chiar se luase de mine cica "religia noastra" nu stiu la ce s-a referit, nu am mentionat ca as fi islam-ica pentru ca nu-s, si nu stiu de ce li se pare oamenilor ca as fi. Aveam un cont cu anime, nimic arabesc pe acolo, doar japonez.
Qoran-ul care l-am vazut eu, scrie sa ucida pe "necredinciosi/pacatosi". Nu zice nici o secta crestina asa ceva. iisus este invers, iisus are rol de victima in crestinism, el avand puteri divine, este totusi victima oamenilor.

| Celcestietot a răspuns:

Sunt oarecum niste chestii generale. Ai dreptate, dar ma amuza si in acelasi timp laughing laughing laughing laughing, de aceea voi evalua dupa cum o sa vezi. Aici pe TPU multi n-au auzit nici de virgulita sau de,, punct'' atunci cand trebuie, ce sa faci...

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Gute morgen,monolog, freud vb singur mereu,Einstein, Dawrin si inca multi, iti recomabd sa vb cu tine in timpul meditatiei, dar nu inainte de somn, nu vei dormi

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Hello. Multumesc pentru sfat.