| Nilsson a întrebat:

Evolutionistii pretind ca au fost descoperite niste verigi intermediare care sustin evolutia omului.
Intrebarea mea este: cat de multa incredere trebuie sa avem in aceste „dovezi" in conditiile in care aceste fosile sunt incomplete?

Priviti cu atentie imaginea de mai jos si veti observa ca la TOATE le lipseste un element esential: tocmai mandibula care ar diferentia daca respectivul craniu este de om sau de primata.

https://www.google.ro/......ps?/search

As baga mana in foc pentru faptul ca in imagine nici macar proportiile nu au fost respectate, craniile de primate au fost marite prin zoom ca sa para mai asemanatoare cu cele de om.

Eu cred ca si un copil ar observa ca sunt amestecate doua tipuri de craniu, de primata si de om.

Asadar, aceasta ramura a paleontologiei care incearca sa demonstreze evolutia omului este o stiinta sau o industrie a sarlataniei?

4 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Evolutionistii sunt platiti mai bine decat popii de guverne pentru ca le justifica guvernarea oamenilor bogati peste majoritatea de sarmani.

Evolutionistii fac orice pentru bani.

Darwin a gasit o nisa de facut bani si pentru prestigiu dand apa la moara bogatilor lumii care conduc lumea. A cautat sa justifice guvernarea umana prin ideea "neexistand Dumnezeu omul trebuie sa se descurce cum poate alegand lideri care sa-l conduca".

| Mclaren12 a răspuns:

Evident ca darwinismul este o industrie prin care se spala oameni pe creier dar nu te ambala pentru ca religia pe care o urmezi tu este una dintre cele mai profitabile industrii posibile. Nu doar ca se fac miliarde din ea, dar ii si face pe oameni ignoranti astfel incat sa nu-si puna intrebari.

| Romanul86 a răspuns:

Evoluționiștii urmăresc de fapt eugenia.

| deadhoe a răspuns:

Stai calm, Adam si Eva au fost aici pentru noi. happy