| Usgs a întrebat:

Exista aparat de ghicire a viitorului sau o sa existe?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, dar există aparat de aranjare a viitorului, creierul uman.
Eu de exemplu ghicesc trecutul, prezentul și viitorul pentru 5 RON. Pentru 1 RON în plus ți-l și aranjez. Viitorul, că trecutul nu pot.
Plata înainte de consultație prin paypal. Amănunte pe mesaj privat,

| MValentin a răspuns (pentru sadrian46):

Ce-i cu tinerolling on the floor)

| sadrian46 a răspuns (pentru MValentin):

Acesta sunt eu, dacă nu ai aflat încă, afli acum. Eu sunt cel ce sunt, așa cum îi zice și Iahve lui Moshe.

| Usgs explică (pentru sadrian46):

Merge si pe gratis?

| sadrian46 a răspuns (pentru Usgs):

Merge. Eu nu am cerut niciodată bani. Dar nu am refuzat dacă am primit, căci cu - mulțumesc frumos-, nici măcar cuie de sicriu nu se pot cumpăra. Iar eu vreau să fiu incinerat și vreau să îmi cumpăr urna în care imi va fi pusă cenușa și să mi-o pun la mine în cameră pe raft. Pentru aceasta, accept sponsorizări.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Am glumit. Sau poate nu.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, calculatoarele anexa a Masinii Timpului.

| darrio2007 a răspuns:

Da, se numesc pirande.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Astrofizica. Așa că știm deja. Peste 5 biliarde de ani soarele se stinge și se gată bâlciul, dacă nu facem nimic. Dar sunt unii ca mine și Elon Musk care aranjează viitorul, Astfel nu se termină bine acest secol și vom pleca pe Marte, vom terraforma Venus. În secolul 21 vom construi primul OZN. Mai avem timp până se stinge soarele să o întindem de aici și vom trăi versetul din Biblie, un cer nou și un pământ nou. Așa se ghicește viitorul.

| Catrice a răspuns:

Da, globul meu de cristal fermecat din piatra de luna, făurit cu picături de roua de diamant. Îți dai seama ca nu cer eftin o testare.

| johnnny123 a răspuns:

Nu si nu.

Pe ce principiu ar putea sa functioneze un asemenea aparat?
Nici macar daca ai cunoaste starea tuturor particulelor si fortelor din univers la un moment dat, tot nu ai putea sa prevezi viitorul.

| gabicoo a răspuns:

Să cheamă ghicitoare și nu e aparat! Mâncațiaș portofelu!
laughing

| Dorotheea21 a răspuns:

S.au construit multe aparate de.a lungul timpului. Ghiocul, globurile, cartile de tarot. zatul de cafea. Toate functioneaza ecologic, fara energie, numai cu banutii credulilor.

| Andrei200202 a răspuns:

Nu, doar de calculare a probabilității.

| Sami4041 a răspuns:

Este imposibol deoarece viitorul ți-l faci tu

| sadrian46 a răspuns (pentru Sami4041):

Așa ți se pare. Iar lumea este pentru noi, așa cum niste pare.