| AvalohAlyn a întrebat:

Exista asa zisul paranormal? Ce credeti?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In prezent nu exista nici o dovada stiintifica ca exista, probalitatea e sub 5% ca sa existe

| SG1995 a răspuns:

Posibil, inca n-am murit sa stim.

| Darkmagic a răspuns:

1. Fenomenul OZN exista?
Este real, tine de paranormal, in sensul ca nu a fost (inca) explicat.
2. Guvernele importante ale lumii au facut inca din anii 60 experimente in domeniul telepatiei si telekineziei...
Ti-am dat doar doua exemple din genul paranormal...de care nu se ocupa Gigi de la colt, Ray de pe TPU sau Gheorghe din carciuma.

Acum...cat de tembel sa fie cineva, sa tipe ca paranormalul in general sau fenomenul OZN "NU EXISTA", pentru ca le-a explicat el si a inteles el toate fenomenele din univers...te las pe tine sa decizi. big grin
O dam in teoria stringurilor, a superstringurilor, a spatiului cu 9, 11 sau 21 de dimensiuni, in "multitudini de universuri"...dar cand vine vorba de fenomene inca neintelese, poate din dimensiuni neintelese, sau de capacitati ale creierului uman la fel de neintelese deocamdata, "inteleptilor TPU" le pute. laughing
"Nu e dom'le! Daca stiinta nu le-a explicat, nu e!"
"Nu e decat ce vad eu cu ochiu' si ating cu mana!"

Si dualitatea unda-particula parea "paranormala" acum un secol...dar cert este ca fiecare secol trebuie sa-si aiba incuiatii lui.

| AlexSalling a răspuns:

Exista. Eu am trait cateva experiente, ca altfel n-as crede in asa ceva. Le ignor, altfel nu mi-as trai viata.

| RAY a răspuns (pentru AlexSalling):

Ce experiente ai trait?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Asa povesti despre fantome sunt multe http://documentare-online-subtitrate.blogspot.ro/......20mortilor

| AlexSalling a răspuns (pentru RAY):

Citeste aici raspunsurile mele.
https://www.tpu.ro/......acar-unul/

| Harley18 a răspuns:

Nu, nu exista.
Majoritatea fenomenelor paranomale sunt de marketing.