| SooSang a întrebat:

Exista extraterestrii?

Răspuns Câştigător
| 非有神论者 a răspuns:

Numarul de stele VIZIBILE in univers este ESTIMAT la 70 de miii de milioane de milioane de milioane, adica, 70, 000, 000, 000, 000, 000, 000, 000
am scris intentionat cu caps vizibile si estimat pentru ca asta inseamna ca pot sa existe mult mai multe stele si a evidentia ca este o doar o estimare.
Si ca sa iti raspund si la intrebarea ta:
Eu cred ca exista, daca o stea ar avea in medie doar 2 planete, numarul acela s-ar dubla ceea ce ar creste sansa ca sa existe viata si pe alta planeta.

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

La un asemenea nr. urias de stele(Sori) mintea ne poate duce la pluraritatea formelor de inteligenta.Ar fi prea trist sa fim singuri in vesnicie. Oficial inca nu sa facut public asa ceva, dar s-ar putea sa avem surprize in viitor.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, cu siguranţă.

| Razvan a răspuns:

Pana la proba contrara, exista.Si proba aia se lasa de mult asteptataraised eyebrows

mira
| mira a răspuns:

Exista.Nu se cunoaste gradul lor de inteligenta si civilizatie.Sa stii ca in acest caz trebuia sa scrii cu un singur -i.

| FucktheSystem a răspuns:

Da, si porcii zboara in prima vineri din martie la ora 26pm!

| juniper a răspuns:

Da, pentru ca intr-un Univers asa de mare, nu suntem noi singurii care traiesc, mai sunt si alte fiinte in alte galaxii care au tehnologie mai avansata decat a noastra si si noi suntem extraterestri, pentru ca "provenim" dintr-un meteorit care a dus la disparitia dinozaurilor si a dus la aparitia vietii pe Pamant. Exista extraterestri, numai ca guvernul ascunde adevarul, ei cred ca noi nu stim laughing

| GodBlessYou a răspuns:

Exista dar la distante foarte mari, este imposibil sa intram in contact cu eu, probabil is ca animale, civilizatie extraterestra ii foarte rara, asa ca noi poate suntem unicati! Oricum poate doar microorganisme o sa gasim(pe marte, europa, titan), OZN-uri nu exista dar exista viata extraterestra teoretic ii imposibil, Viata este un VIRUS!

| selef a răspuns:

Da, la Real Madrid.

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu sincer nu cred ca exista extraterestrii.

| viatadecacatt a răspuns:

Nu cred.

| siegfried182005 a răspuns:

Da exista. Doar nu crezi ca intr-un Univers vizibil ce contine sute de miliarde de galaxii fiecare cu sute de miliarde de stele viata exista doar in sistemul nostru solar. Si mai e un aspect: ceea ce intelegi tu prin "viata extraterestra". Un cercetator cand aude de extraterestrii se gandeste in primul rand la microorganisme, in timp ce un adept al filmelor SF se gandeste la ceva de genul lui E. T.

| Cryssbest a răspuns:

Da, exista!

| caramelO a răspuns:

În mai 2007, un aşa-zis "pui de extraterestru" ar fi fost găsit de nişte fermieri într-o capcană pentru şoareci. Încă respira când au dat de el, povestesc bărbaţii. Tot ei spun că micul "extraterestru" se zbătea şi scotea sunete atât de înspăimântătoare, încât au fost nevoiţi să-l înece.

Au reuşit să-i curme viaţa abia la a treia încercare, ţinându-l ore întregi sub apă, potrivit sursei citate.

Fermierii au fost de acord abia la sfârşitul anului trecut să renunţe la preţioasa captură în favoarea cercetătorilor, care s-au şi apucat de teste, iar rezultatele au fost surprinzătoare. Forma corpului neobişnuitei vieţuitoare prezenta caracteristici întâlnite atât la şopârle, cât şi la oameni.

Creierul său era foarte mare, în special partea posterioară, care la om este responsabilă cu învăţarea şi memoria. Tocmai de aceea, oamenii de ştiinţă au tras concluzia că trebuie să fi fost o fiinţă extrem de inteligentă. Moderatorul unei emisiuni despre OZN-uri, Jaime Maussan, a facut publică întreaga poveste şi a arătat în premieră fotografii cu strania vietate: "Sunt sigur că este real", a exclamat el.

Maussan încearcă să dea acum de urma unui al doilea "extraterestru", care ar fi fugit de lângă cel capturat atunci când fermierii şi-au făcut simţită prezenta. În regiunea unde a fost descoperită creatura, oamenii raportează adesea apariţiile unor OZN-uri, precum şi ale deja celebrelor cercuri din lanurile de cereale.

| Barbie a răspuns:

Nu exista extraterestrii, daca existau sunt sigura ca scria in Biblie despre existenta lor tongue::p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Noi suntem extraterestrii.
Nicio problema, acusi o sa vina in vizita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie exact daca exista extraterestri, stiinata nu a aprobat ca exista sau nu extraterestri, exista dau banuieri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.vibrani.com/Anunnaki.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este scris in biblie.
La inceput d-zeu la facut pe adam dupa aia pe ema.
Nu cred ca in biblie nu scrie despre ei.
ei cand mor unde se duc in iad sau in rai?

Hai sa fim seriosi...

| Cryssbest a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista nici rai nici iad. Astea sunt doar povesti pentru babe.

Răspuns utilizator avertizat
| OnLy a răspuns:

Frate... Nici eu nu credeam ca nu exista pana cand m-am trezit dimineata si in fata casei am vazut 2 cercuri de iarba arse

| Hydryx a răspuns:

Gandindu-te la cum a fost creat omul (in mare parte perfect) adica ganditi-va cum atunci cand ne dezechilibram corpul incodeaza muschi in mod perfect fara ca noi sa facem ceva si ne restabilim cum atunci cand ne ardem tregem mana imediat nu stam sa ne gandim stai bah ca ma arde stai sa strag mana ca se face cenuse, adica gandindu-ne la toate asta despre noi dc nu neam gandii ca si univresul a fost creat la fel in imposibilitate de a se intalnii 2 "rase" pentru ca doar descoperirea unei alt fel de forme de viat inteligenta pe alte planete ar crea o panica generala in populatie. panica pote nejustificata. pentru ca daca chiar exista asta ar fi singura explicatie uitandute la cum sunt considerati extraterestii adica daca te duci ca candva si ii spui "extraterestu" automat se gandeste la teleportari oameni mici ce comunica prin telepatie sboara cu de doua ori viteza sunetului. ma rog etc... adica cu toata aceasta putere nu ne-au putut gasi in miliarde de ani? adica numai omul ce cand s-a inventat calatoria in spatiu incerca sa gaseasca tot si a reusit sa gaseasca "extraterest" ( adica micro organisme vii... da au fost gaseste ) dar nici o forma de viata inteligenta (si sa nu fi comfuzie forma de viata inteligenta e si omul cavernelor) si nu inteleg dc extrateresti sunt considerati monstri cu super puteri adica suntem noi cei mai inapti nici tu putere nici tu creier superior nimic nimic. straight face.Eu unu zic ca exista dar asta va zic voua, pana nu imi arata candva ca am dreptate sau nu am sa zic ca este posibil!