| Andrei32133 a întrebat:

Exista fantome va rog ziceti si argumentati mersi cel mai boon raspuns are insigna

Răspuns Câştigător
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Buna, in primul rand acele energii despre care vb tu numite ''fantome'' sunt doar sufletele unor oameni care au murit si care trebuie sa astepte 40 de zile pentru. a merge la judecata de apoi. iar ele in acest timp calatoresc in locurile dragi lor.pe Discavery se exagereaza prea mult.in primul rand me Domnul de religie mi-a spus ca nu exista suflete ale oamenilor cae sa fie in halul in care arata pe Discovery.este doar acela care nu este bine sa-i pronuntam numele.da ai si un pic dreptate daca omul care a murit nu a fost btezat dar a murit( nu este cazul si la copii mici) atunci ar putea fi o posibilitatea a fi ce ai zis u.

Sa sti ca stiu mai multe dar imi este ff greu sa vb acum am si eu o frica i mine.in plus sunt singura acasa.imi pare rau.intreaba un preot eu asa am facut si mi-a explicat mai multe chestii pe care este bine sa le sti.

17 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Pentru insignă fac orice fratele meu, scot și dracii din iad să dovedesc oamenilor că există drăcării pe lumea asta!

| Borgir a răspuns:

Eu zic sa iti faci rost de un ''EVP''9sau sa il constresti) chiar daca este un aparat controversat si poate ne spui si noua rezultatele.

| whatevernvm a răspuns:

Da exista, spirite nelinistite pe care doar unii oameni le pot vedea, percepe sau intelege. Nu neaprat tot ce vezi la televizor dar pot fi spirite care transmit ceva, persoane bantuite de"demoni", case bantuite sau chestii despre care ai mai auzit. CIteste aici:) http://ro.wikipedia.org/wiki/Paranormal

| morningstar a răspuns:

Da, eu cred ca exista; numai ca sunt totuna cu spiritele rele.

| Enzo2011 a răspuns:

Poeate,daca spui ca nu exista fantome care sa se manifeste ase ca pe Discovery de ce nu vorbati liber? Acest lucru sta in subconstientul fiecaruia dea lungul anilor datorita filmelor de groaza sau emisiunilor de la tv(chiar si la OTV au fost cazuri happy )acest lucru a intrat in subconstiend de fapt se poate spune ca este teama de necunoscut sau vorba "nu cred pana ce nu vad" si sper sa nu am parte nici eu nici voi de astfel de fenomene.Dea lungul timpului au aparut povesti celebre unele dovedite altele mai putin deci nu este ceva sigur si chiar daca ar fi sper sa nu patesca nimeni, probabil ar fi ceva socant adica sa fim seriosi ca in filme nu patesc mare lucru cand se intalnesc cu fantome si zombie dar sunt convins ca in lumea reala am incremenii sau am murii direct

| NoCharachter a răspuns:

Eu una nu cred in fantome. In plus, cine a inventat fantomele? Tot mintile bolnave care au inventat si extraterestii.

| Tequila a răspuns:

Nu se stie SIGUR daca exista, oamenii inca cauta acest raspuns. Totusi unele persoane pe care le cunosc au trecut printre fenomene paranormale, ai putea sa te documentezi de pe net. Sunt multe stiri, iti dau un exemplu http://www.apropo.ro/......ze-6098786

| Andrei32133 explică:

Ms mult aveam o dilema da va dau un sfat sa nu va fie frica stati in pozitia lotus ca si cum ai medita vorbesc serios nu imi bat joc aia chiar e foarte buna sa scapi de energiili negative

| theboss8159 a răspuns:

Nu exista fantomele sunt un mit big grin daca ai o varsta frageda poti crede dar de la 13-14 ani copii nu mai cred in aceste povesti.scooby doolaughing sper ca ti-am fost de folos... insigna [funda@?]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar daca cineva crede ca il bantuie atunci exista dar doar in mintea acelei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au mai fost n intrebari de genul. Eu cred si intr-o alta lume,in afara de cea fizica. Dar cum astfel de fenomene nu sunt percepute de simturile noastre, inclinam sa nu credem in existenta lor. Oamenii nu au la dispozitie decat organele de simt pentru lumea fizica.Dar s-a constatat ca omul are si alte simturi, care sunt latente in fiinta noastra. Daca ar putea fi activate am reusi sa intram in contact cu lumea invizibila.

| bella1998 a răspuns:

Nu exista oficial asemenea creaturi: fantomele. Acestea sunt reproduceri ale imaginatiei noastre care poate sa ne faca feste la oboseala sau la frica. Atunci cand ti-e frica de ceva, desi nu stii sigur de ce, incepi sa observi orice imperfectiune sau anomalie. La oboseala, la foame, creierul nostru nu mai functioneaza normal si te simti epuizat psihic, iar atunci, exact ca-n cazul betiei, nu mai poti controla cu usurinta ce ai in jur. Acei oameni care sustin ca au vazut fantome, au vazut probabil umbre ale unor obiecte, sau din cauza vantului, sau oboseala, dupa cum iti zic. Sincer, si eu am avut impresia odata ca e cineva in gradina, si vedeam o umbra de om, cand de fapt era... vantul care batea un arbusti, iar cand am vazut umbra, a luat forma unui om in lumina lunii... aiurea nu? plz, fundita?

| TeooSmilee a răspuns:

Nu exsista big grin...

| Albatross a răspuns:

FANTÓMĂ, fantome, s.f. Ființă ireală pe care cred (sau pretind) că o văd unii oameni cu imaginația tulburată sau pe care o creează fantezia scriitorilor; nălucă, stafie, strigoi, fantasmă, arătare. ♦ Fig. Ceea ce are o existență incertă, fictivă, ceea ce (nici) nu există în realitate. ♢ (Adjectival) Guvern fantomă. – Din fr. fantôme. Noi fiind o finta reala cred ca anumitii oamenii au vrut sa creeze o finta ireala sau chiar mai multe si de aceea sunt multe fiinte care insa sunt ireale dar anumite persoane care cred ca exista posibil sa si vada deoarece creierului omului poate face multe lucruri.Nu uitati ca noi oamenii nu folosim nici 50% din puterea creierului dar daca cam totii oameni sunt plecati peste tot in lumea asta si nu a aparut niciunde... FLASH! FLASH! nu stiu cine a vazut nu stiu ce tip de fantoma si a ramas socat sau nu stiu ce om vede fantome in fiecare zi ...Atunci e clar ca nu exista.
Nu stiu daca vei intelege ce vreau sa zic...macar am incercat happy

| sorinaviatoru a răspuns:

Sincer eu cred si in extratererestri si in fantome si in dumnezeu si in superstiti (cu superstitile m-am lamurit: de 2 saptamani mi se tot zbatea ochiu stang adica imi tremura daca intelegi si acum dimineata am aflat ca unchiu meu a murit crying R.I.P.

| DianaPp a răspuns:

Fantomele nu sunt suflete ale oamenilor. sunt numai demoni care vor sa ispiteasca oamenii. Chiar daca unii zic ca au vazut fantoma unei fiinte dragi care nu mai e printre noi, de fapt e doar un demon care a luat forma acelei fiinte si care vrea sa ispiteasca omul. castigandu-i increderea. Doamne fereste de asa ceva.