| pinkmouse375 a întrebat:

Exista Illuminati? Au ei vreo legatura cu franc-masoneria de azi? Si fara chestii gen : Ai citit prea mult Dan Brownwinking!

7 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Stupida chestia cu masoneria si Illuminati. nu inteleg cu ce-mi afecteaza viata daca exista. mi se rupe.

| AG a răspuns:

Dan Brown da dependenta in asa ceva, dar ca sa afli lucruri adevarate iti recomand cartea Iluminatii de Pierre-Andre Taguieff. Contine tot ce vrei sa stii despre masonerie si despre Illuminati in generalhappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune, adica se presupune ca exista o societate secreta Illuminati, mentionata des prin carti, exact ca Prioria din Sion din Codul lui DaVinci sau cavalerii templieri din Misterul templierilor dar si Codul lui DaVinci.
A existat si o organizatie istorica Illuminati si se zice ca au mai ramas ceva din ei.
Nu stiu ce sa cred, totul ramane pentru mine o presupunere, asa ca nu ma complic prea tare.
Bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat iluminati si, chiar de mai exista, n-au nici o treaba cu anumite curente sau religii si mai ales cu manipularea lumii si nu i-a interesat niciodata si nici nu cred ca-i vor interesa vreo data sa fie in fruntea omenirii pentru ca ei vad si inteleg ca tot ce-i omenesc e zadarnicie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma soarice rozaliu eu sunt iluminat, din frunte spre crestet.chiar binisor as spune,ca daca ma vezi cand dorm, si sunt acoperit nu stii daca am capul pa perna sau partea dorsala. posteriorul adica.da nu stiu cei cu masoneria asta.e de bine? si franc, vine de la bani? franci?

| ioana_7272 a răspuns:

Intra pe http://fatanevazutaalumii.blogspot.com si afla mai multe detalii picante despre ceea ce intrebi tu