| anonim_4396 a întrebat:

Faptul ca stiinta omului produce tehnologie ce functioneaza pe baza de unde electromagnetice manipuland undele electromagnetice, inseamna neaparat ca se cunoaste totul despre undele electromagnetice si ca toate teoriile bazate pe aceste unde sunt potrivite cu realitatea obiectiva? Stim ca ingineria genetica manipuleaza celule vii dar asta inseamna ca se cunoaste totul despre celulele vii? Cineva poate manipula un pix, dar asta inseamna neaparat ca el stie totul despre acel pix? Prin manipulare se poate intelege modificarea ( pervertirea ), de catre cineva, a scopului de functionare ( cu care a fost creat de catre creatorul acelui element ), prin diferite mijloace, a unui element cu privire la acel element, fie el om, bacterie, celula, roca anorganica, etc. Chiar omul, fara sa-si dea seama, se poate manipula pe sine insusi. Corect?

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Te-a blocat pe contul de Mihai (nu mai stiu ce) si ti-ai facut altul, corect?