| thepunusher a întrebat:

"Fericit cel ce cuteaza sa apere cu putere ceea ce iubeste"
Exprimati-va opinia asupra citatului.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Fiecare aparam ceea ce iubim. Daca iubim lucruri rele, degeaba le aparam, nu vom fi fericiti.

| Dmesss a răspuns:

Ma @NICULE ai ceva cu mine? Zii daca ai ca sa stiu ce ganduri imi fac cu pisicuta ta si cu cativa membrii ai familiei tale.

"Fericit cel ce cuteaza sa apere cu putere ceea ce iubeste" cred ca este de ajuns "Fericit cel ce iubeste", dar daca mai si apara ce iubeste este cu atat mai bine.
Ca sa nu imi mai duca @NICU lipsa, as vrea sa ii aduceti la cunostinta faptul ca nu comentez citate ieftine si simple, asa ca il rog respectuos sa puna o intrebare inteligenta si am sa ii raspund cu toata dragostea.

| GyeBaek a răspuns:

Pai orice lucru iubit este iubit cu adevarat daca l-ai proteja.

| ema69 a răspuns:

Pai as crea eu un citat ce mie mi se potriveste:"Fericit cel caruia i se demonstreaza ca a meritat sa apere cu putere ce a iubit"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare si prostie dp meu de vedere.Eu nu pot face rabat de la o anumita trasatura.Indiferent cit de mult as tine la cineva nu voi putea fi cu acea cineva la bine si la rau.Adeca daca ar face ceva rau, ilegal s-o pot apara.Mi-ar sari orice dragoste din nas. Daca e la bine si la greu sint in stare sa merg pina in pinzele albe dar s-o apar pentru o prostie mi se pare a fi complice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

arta iubirii?, na ca nu mai e dmess pe-aciulea, ce ma oftic ~x(, fiecare om refuza sa iubeasca ceea ce nu rivneste defel sa aiba

| GabytZzZ a răspuns:

Dupa parerea mea, citatul se refera la protectia unui obiec iubiut.Este la fel ca atunci cand tinem la o persoana draga si nu vrem ca nimic rau sa i se intample.AStept Funda!:X