| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Poti iesi din piele? Teoretic si tu faci parte din piele? Sau e doar un fel de protectie si nu face parte din tine si nu te va durea?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Prietene, te doare de-ti ies toti dracii si o piele mica de la mana dac-o tragi, imagineaza-ti pielea de pe tot corpul. Chestia asta era si o metoda te tortura folosita in trecut. Durerea e catastrofala, atroce, cum sa mai zic. Da, face parte din tine, e lipita, nu e o haina.
Este in acelasi timp si o protectie.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Du-te in vizita la spitalul de arsi. O sa vezi cat de tare sufera si tipa la propriu saracii oameni care au pielea (si nu toata) topita. E o suferinta inimaginabila.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Numai imagineaza-ti cum mergi pe strada fara piele si iti cad bucati din tine rolling on the floor. Nu mai zic ca ai toate organele la vedere. Pielea aia are un scop. E parte din tine, te doare si daca iti spargi un cos, asa ca ai grija de ea, ca nu esti sarpe.