| VIRU a întrebat:

Funda + vot. Cine imi poate zice va rog de ce ai nevoie ca sa devii psiholog?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Ceea ce iti trebuie in primul rand sunt vocatia si empatia. Ai nevoie de pasiune si de dorinta de a stapani domeniu, pentru ca trebuie sa citesti ceea ce te intereseaza cu mult peste ce ti se da in facultate. In cei trei ani de facultate iti poti forma o idee despre care din ramurile psihologiei ti se potriveste cel mai bine. Asta este insa doar temelia. Apoi masterul si inca patru ani de dezvoltare personala, ani intregi in care tu alegi ce construiesti pe acea temelie. Multa bafta!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să urmezi Facultatea de Psihologie, un master pe profil.
Pa, pa.

| larousee a răspuns:

Rabdare + facultate si master in psihologie

| VIRU explică:

Ms da astept un raspuns mai detaliat.