| Moga_Alexia_1996 a întrebat:

Hei! Cate puncte trebuie sa iei la olimpiada de matematica faza pe scoala ca sa mergi mai departe? (maximul find de 21)9

2 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Nu conteaza, trebuie sa fii cel mai bun dintre toti.

| Tyberiu2000 a răspuns:

Depinde... faza pe școală nu este dată de către ministerul educației și de către inspectoratul școlar. Cu alte cuvinte, nu este o probă oficială a olimpiadei, pur și simplu școala ta o dă ca nu cumva să trimită elevi la olimpiadă care apoi să ia 2 puncte și să facă școala de râs. De obicei sunt făcute la fel ca olimpiadele normale, sau pe cei mai buni 3...