| rosewater a întrebat:

Hei.Mi se pare doar mie sau timpul chiar se misca mai repede din 2012?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un timp al orologiului, care la viteza normală de deplasare se scurge uniform.
Mai există percepția psihologică a timpului.
De exemplu după ce te culci, timpul curge fără tine, dar la tine este suspendată percepția lui. La fel se întâmplă când te concentrezi pe o activitate plăcută, nici nu știi când a trecut timpul. Trece greu când faci ceva dificil sau neplăcut.
Ți se pare că se scurge mai rapid când îmbătrânești.
La mine cel puțin,
Trec anii și zilele în goană,
Și-n zbor săptămânile trec...

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca din 12 octombrie 2011, mai exact ora 15:45. Nu... 46 sa fie.

Nu, totul este la fel ca atunci.
Cu toate ca in esenta, timpul incepe din ce in ce sa treaca mai repede, iar potrivit unei teorii o sa se ajunga la momentul 0, in care timpul o sa se inverseze. Dar desigur, este doar o teorie happy

| mentholinks a răspuns:

Pfff, parca trece mai greu. Din 2000 pana in 2012 a trecut imediat,

| Dalmore a răspuns:

Timpul trece mai repede când ești adult.

| NYØ2002 a răspuns:

Pai depinde ce faci, daca nu faci nimic trece mai greu