| 23srh23 a întrebat:

Hei. Sunt in clasa a 9-a la filo si ce note imi trebuie pentru facultatea de drept? Si ce nota imi trebuie pentru bac? Mulțumesc din suflet

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim asta. Nu ai dat alte date suplimentare. Uita-te pe site-ul facultatii la care doresti sa mergi la sectiunea Admitere. O sa-ti faci o idee despre media care iti va fi necesara. Profilul si media din liceu nu prea conteaza. Mai important este BAC-ul.

| AutumnDay a răspuns:

Buna! Pentru a promova examenul de bacalaureat trebuie sa ai media tuturor disciplinelor pentru care se da examen - minim 6 si niciuna sa nu fie sub 5.
Pentru facultatea de drept vei da probabil examen sau se intra pe baza de dosar. Pentru admiterea la facultate, notele din liceu nu te ajuta deloc. Intereseaza-te la ce materii se da examen de admitere si pregateste-te din timp. Poti urmari pe net notele de intrare din anii trecuti.

| 23srh23 explică (pentru AutumnDay):

Mulțumesc din suflet

| AutumnDay a răspuns (pentru 23srh23):

Cu drag. Mult succes pe viitor!