| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 seri m-am trezit noaptea pentru ca visasem urât.Visul meu era cam ciudat, visam ca imi vandusem sufletul celui rău si la un momentdat am inceput sa plang isteric in vis, probabil si pe viu. Vad ca in seara asta n am mai visat a fost totul ok, dar imi e sa nu se mai intample si a doua oară... Ceva sfaturi?crying

36 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cred că esti mulţumită, Maria_Ana, de sfaturile primite...

| RAY a răspuns:

Ce comedie pe aici rolling on the floor rolling on the floor macar simtul umorului avem deci sunt saraci in toate

| anonimg a răspuns:

Sa fie vreun avertisment din partea cerului?
Dec ai grija cu cine te imprietenesti; si sa nu faci compromisuri.

| Lioana a răspuns:

A fost doar un vis. Nu te mai gandi la asta! Temerile tale pot cauza aceste vise.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

In tot visul ala, era ceva cu un baiat, parcă imi vandusem sufletul pentru el, culmea e ca nu stiu cine e băiatul ala, nu l am mai vazut in viața mea.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiatul e produsul imaginatiei tale. E creat de subconstientul tau. Poate nici nu exista in realitate, sau poate e un chip pe care l-ai vazut candva si l-ai uitat.
Poate ca visul scoate in evidenta o dorinta arzatoare a ta. Daca te sperie acest vis atunci nu mai considera acea dorinta atat de importanta incat sa simti nevoia sa-ti vinzi sufletul pentru asta. Visul iti arata ca conteaza prea mult pentru tine acel baiat imaginar.
Concentreaza-te mai mult pe tine si pe sufletul tau.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Deci, sa incerc sa nu mai ma gandesc la asta? Am incercat, si daca stau si ma uit pe pereți imi aduc aminte de visul ăsta si de seara in care m-am trezit super speriată...

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Nu te mai gandi la asta. Mai bine nu te mai uita la pereti. Citeste, stai pe net, fa-ti de lucru prin casa si vei vedea ca gandurile tale se vor axa pe altceva.

| sadrian46 a răspuns (pentru Lioana):

Nu te mai gândi la asta.
Ce răspuns bun, dar care nu servește la nimic!
Îi spui și ce să facă ca să nu se mai gândească la asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Termină cu filmele horror! A fost doar un vis, nu te îngrijora că nu se va întâmpla nimic. Astea sunt rezultatele filmelor de groază, uită-te mai puţin la ele, şi atunci nu vei mai visa urât.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atentie cu ce barbati flirtezi atunci. Vei uita cosmarul in cele din urma, ai sa vezi.

Răspuns utilizator avertizat
| 0k8 a răspuns:

Wtf e doar un vis, sunt unii oameni care ar vrea sa aiba cosmaruri (eu), dar nu au.

| Jasa a răspuns:

Câteodată visele iti arata anumite frici ale tale. Incearca sa analizezi visul și gandeste-te atenta la toate amananuntele. Poate ca baiatul din visul tau ar insemna ceva, asociază-l cu ceva din viața reala. Sufletul tau ar putea fi altceva. Visele ne arata intr-un mod indirect, câteodată temerile sau nesiguranța noastră. Trebuie doar sa stai sa analizezi, sa gasesti problema, si după ce o rezolvi nu vei mai avea vise de genul, decât vise frumoase ce pot trimite cu gândul la anumite lucruri sau fapte pe care ți le dorești foarte mult. Sau poate ca acest vis nu a fost ceva rau, poate a fost un fel de avertizare, un fel de,, fii atenta’’! Poate ca trebuie sa fii atenta la un anumit băiat, sa nu ii întinzi sufletul pe tava pentru a nu pati ca in acel vis.