| NoImage11 a întrebat:

Am avut azi-noapte un vis ciudat. Un cunoscut incerca sa dea foc la casa de pe dinauntru si eram cu parintii mei acasa. Incercam sa le spun parintilor mei despre asta dar nici nu ma bagau in seama. Eram gen invizibila. Va rog sa nu-mi dati linkuri cu dictionare de vise.

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Visele nu inseamnă nimic, acestea sunt coșmaruri, toti avem cosmaruri, incearca sa nu maninci mult inainte de a te culca, bea eventual o cană cu ceai de tei, are actiune calmantă asupra organismului si creierului, ca noaptea cand dormim creierul lucreaza si produce ori vise frumoase, ori cojmaruri, si nu in ultimul rind, ceea ce visezi noaptea sunt gîndurile de peste zi, adică la ce te gîndesti tu ziua, poate fii si stresul si oboseala cauza unui somn agitat si plin de vise urîte, ce vârstă ai?

| T0T a răspuns:

Unde e întrebarea? Sunt sigur că visul tău nu reprezintă cine știe ce.

| Sn4k3 a răspuns:

Da, un vis ciudat, toti avem din astea. Daca voiai sa ne intrebi ce inseamna, nimic, e doar un vis.

| untu a răspuns:

Sa nu crezi in vis! Dar asta poate fi un semn de avertisment in legatura cu parintii tai sau cu casa! Sa fii atent ca te pandeste un necaz mare! Sa ai mare grija cu casa si de parintii tai si sa stai cu ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea viselor obisnuite nu au nicio semnificatie. Sunt doar gadurile subconstientului. Cum nu-ti poti controla subconstientul, automat nu-ti poti controla visele. Eu tind sa cred ca doar visele lucide pot avea anumite semnificatii, in functie de ce visezi.

| urseyul a răspuns:

Pai visele sunt, mesaje din subconstientul nostru sau pot fi emoti, scene care teau surprins in ziua respectiva, si in timpul somnului apar sub o alta forma, de aceea nu trebuie neaparat sa reprezinte ceva. In cazul tau poate fi vorba de o relatie proasta cu parinti sau pur si simplu iti doresti tu sa construiesti o legatura mai stransa cu acestia. Gandeste-te de ce iti era frica in vis ca ardeati in casa sau ca parinti nu te bagau in seama, si de aici poti interpreta. Daca e chestia cu, ardeai in casa, poti fi o persoana interiorizata cu teama de a se exprima, si te simti constrans de anumite persoane.

| Socea_Rares_1990 a răspuns:

Visele pot insemna frici, preziceri sau intamplari din vietiile anterioare. eu cred ca iti ie frica sa pierzi pe cineva drag si vrei sa fii in siguranta.

| Vasileion23 a răspuns:

Suferi de lipsa de atentie din partea parintilor. Totusi, sa le dai foc nu e o solutie. Merge mai bine cu cianura.

| pornofutbine a răspuns:

Sti Insasi Dumnezeu da un exemplu pe refele babilonian a avut un vis di atat de tare a vrut sa stie ce vrea sa insemne acel vis incat facea moarte de om in fine pana la urma Dumnezeu a trimis un ales sa i spuna ce inseamna acel vis nu dau detalii bla bla eu zic sa nu te increzi in vise stiu ca exista cititori de vise de hiroscop vrajitori etc dar nu te increde, citeste biblia ar fi mult mai bine, psihologic vorbind parerea mea este ca in viata reala te simti uneori invizibila in familie nu esti luata in seama mereu nu sunt mereu respectate parerile alegerile tale in familie sau in societate ori cum ar fi nu te increde in vise eu iti recomand sa citesti biblia vei fi altfel vei gandi altfel bafta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru pornofutbine):

Daca ai citit vreodata Biblia, pe timpul acela, visele chiar insemnau ceva, nu ca acum.Acum visele nu inseamnă nimic, dar in timpurile biblice ele aveau semnificatii profunde.

| GabrielaGabri a răspuns:

Poate este un advertisment sa ai grija

| Valyska a răspuns:

Probabil daca ai avut probleme cu persoane in trecut sau in prezent care iti vor raul de la asta vine, uneori unele cosmare sunt irelevante create pur si simplu de teama noastra de a pati sau a pierde ceva, eu as zice sa te relaxezi si sa treci peste, cu cat te gandesti mai mult cu atat ai sanse mai mari sa visezi din nou ceva urat