| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU, care sunt cele mai importante descoperiri in materie de inteligenta artificiala din ultimii 2-3 ani? Spre ce credeti ca ne indreptam si care sunt urmatorii pasi?

7 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Inca se lucreaza la algoritmii aia, inca n-a reusit nimeni sa ii faca mai mult decat niste robotei cu multe informatii in memeorie.

O sa continue cercetarea dar nimeni nu stie cat va dura, poate fi luna viitoare sau in 100 de ani.

| Nilsson a răspuns:

Un clip din aprilie 2017, cine știe ce progrese s-au mai făcut până acum:

https://youtu.be/mQO2PcEW9BY

| Alverto a răspuns:

Bot-ul Sofia

| Inferno a răspuns (pentru Alverto):

Recent a aparut Meena, cel mai avansat chatbot la ora actuala. Este, daca nu ma insel, primul chatbot capabil sa inteleaga o conversatie, iar nu sa raspunda doar la intrebari.

Este relativ simplu sa creezi un bot care are un raspuns la fiecare replica, trebuie doar sa listezi cele mai frecventa idei pe care un user le foloseste.

Pe de alta parte, este infinit mai complex sa creezi un chatbot care integreaza replica in context. Posibilitatile cresc exponential pe masura ce "memoria" A.I.-ului este mai avansata.

| Andrei200202 a răspuns:

Ne îndreptăm spre o lume digitală.

| florin926481f a răspuns:

Pasii urmatori sunt sa gasim noi tehnologii cu ajutorul carora putem face lucruri pe care doar ni le imaginamhappy