| oihcbywvieguv a întrebat:

Hei TPU

Cate civilizatii credeti ca mai exista in univers?

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ştiu.

| sabin89 a răspuns:

Vreo cinci-sase.

| TortQuemado a răspuns (pentru sabin89):

Așa zic și eu: cinci, maxim șasă.

| oihcbywvieguv explică (pentru TortQuemado):

Asa zic eu ca trebuia sa iti dea mata avort!

| TortQuemado a răspuns (pentru oihcbywvieguv):

sad Aceste cuvinte ne doare...

| Leocerba a răspuns (pentru oihcbywvieguv):

Convingator dialog mai porti si matale, tocmai cand veni vorba de civilizatia noastra raportata la Univers laughing Serios.
Daca ai fi etalonul pamantenilor in Univers, ar trebui sa nu punem la socoteala vreo civilizatie si raspunsul sa fie Zero, Deocamdata.

| Leocerba a răspuns (pentru TortQuemado):

Stii cum zicea o bunicuta opiomana relaxata in Broderiile lui Marjane Satrapi?
Barfa, vorbele grele sunt ventilator pentru o inima neaerisita.
Se pare ca tocmai ce ai reusit sa-i ventilezi inima lui oihcbywvieguv, nu vezi?

| valentingb a răspuns:

O infinitate. În acest univers. Poate mai sunt și altele happy Asta cred eu.

| MioaraParalescu a răspuns:

Cred ca foarte multe tinand cont la cat de vast e spatiul.

| RAY a răspuns:

Sper sa nu fie singura civilizatie asta romaneasca in care traim singura din univers ca e de jale

| OnuOnulică a răspuns:

Nu mai exista alta...cel putin nu acum happy poate pe viitor, nu se stie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista raspuns la aceasta intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai exista civilizatii in Univers, red ca suntem singuri.

| Deliiiia a răspuns:

Nu sunt dovezi conform carora ar exista alte civilizatii in Univers, insa cred in posibilitatea existentei acestora.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Suntem singura civilizație.

| pastru009 a răspuns:

Existenta unor altor specii de fiinte in univers in afara de specia noastra este un subiect contradictoriu ==> Nu o sa primesti raspunsul pe care il astepti, deoarece nu a fost demonstrat nimic, astfel exista numai supozitii contradictorii.

| Moryami a răspuns:

Suntem singura civilizatie.

| BMicha3l a răspuns:

Nimeni nu stie nimic despre acest univers.

| SerenaSmiley a răspuns:

Singurul raspusn pe care pot sa til dau este : 0 sau multe

| Siksaksok a răspuns:

Nimeni nu stie raspunsul la aceasta intrebare, universul infinit si plin de mister. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Ozzz a răspuns:

Universul în care existăm noi este infinit, și deci oferă o infinitate de posibilități. Nu putem defini un număr concret prin simplul fapt că nu cunoaștem decât o parte neînsemnată din materia vastă ce ne înconjoară.
Ar pute fi zeci, sute, mii. Primul pas a fost făcut: s-au descoperit forme de viață extraterestre, adică structuri biologice care nu fac parte din sfera planetei noastre.
Prin urmare, răspunsul la întrebarea ta depinde de imaginația fiecăruia. Să sperăm că dacă există o civilizație cu mult mai avansată în apropierea galaxiei noastre, ne va face cât de curând o vizită. happy