| Titii a întrebat:

ce inseamna sa "iti vinzi sufletul satanei"?

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

"iti vinzi sufletul satanei"?= o idioțenie, că nu vine nici un Satana să facă nimănui o asemenea propunere!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Adica omul ala ori are epilepsie ori vreo boala mintala! Nu si-a vandut sufletul niciunui drac!
De altfel, este doar o expresie pe care unii o folosesc...ar insemna ca un om a devenit rau dupa ce in prealabil a fost o persoane buna, face numai rau, etc.
Alt exemlu: " Mi-as vinde si sufletul Diavolului, numai sa am acea masina!". Interpretare: as face orice pentru acea masina, as da in cap, as minti, as fura... orice!

| Andrei7520152 a răspuns:

Te ajut? am auzit ca sufletele se iau la megaoferta acum ca e criza

| nutepriveste21 a răspuns:

Inseamna ca esti un bun comerciant! Ai grija sa iei un pret,, bun''!

| YoYoLicious a răspuns:

Sa zici ca iti vinzi sufletul satanei daca iti indeplineste nu stiu ce dorinta s apoi sa astepti ca dorinta sa ti se indeplineasca. Si dupa ce ti s a indeplinit, mori. punct

| BastetReloaded a răspuns:

Să fii de acord să-ţi dai sufletul Iadului în schimbul unor bunuri.

| toxik a răspuns:

Devii de partea sataneiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca Dumnezeu scrieti cu "d" mare dar Satan cu "s" mic, sa inteleg ca sunt de mai multe feluri? Adica altele dau mai mult, altele mai putin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa se intampla.Satan vine la tine atunci cand esti trist, ruinat, fara un ban in buzunar si iti ofera "salvare".Iti spune ca vei fi foarte puternic, vei avea o gramada de bani si vei trai pentru totdeauna. Conditia este sa ii dai sufletul tau.Tu in situatia in care te afli normal ca accepti.Semnezi contractul cu propriul sange in loc de cerneala.Ce se intampla dupa aceea numai Dumnzeu. Sper ca te-ai lamurit ce inseamna si cum se face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Mihaidavidoglu1954
Oare asa sa fie? Mai gandeste-te.

| iuliaserban a răspuns:

Adica banii tiau luat mintile si te intereseaza nu mai ei si ajungi sa fii foarte rau si foarte rigid si mai e ovorba pe care o voi scrie :banu-i ochiul dracului deci cam asta e