| sdasdadasd a întrebat:

Hei TPU, de ce gravitatia este data in special de nucleul pamantului? Pentru ca este mai greu?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce gravitatia este data in special de nucleul pamantului?
Asta este întrebarea dtale.
Care implică că - gravitatia este data in special de nucleul pamantului.
Acest - în special- denotă că ai o știință personală greșită a fenomenului gravitației. Nucleul pământului nu are nimic special, ca - să dea- de acolo gravitația.
Astfel gravitația ne fiid dată de nucleul pământului, întrebarea ta este pusă greșit și nu se poate răspunde la ea.