| fgewqg a întrebat:

Hei TPU

De ce stiinta nu a reusit sa explice pana in prezent telechinezia sau proiectia astrala sau sufletul si alte chestii de genul?

Credeti ca se doreste intentionat ca noi sa nu stim chestiile astea?

Totusi de ce nu exista nici o dovada clara care sa demonstreye si sa conteste existenta acestor lucruri ca pana la urma exista oameni care au aratat ca telechineyia si proiectia astrala si multe altele sunt reale insa noi nu suntem informati despre aceste lucruri nici la tv nici la scoala nici nicaieri!

Nu vi se pare nimic suspect?

7 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Pentru ca ele nu sunt reale?!

"exista oameni care au aratat ca telechineyia si proiectia astrala si multe altele sunt reale"

Nu a aratat nimeni. Ar fi fost demonstrat, dar nu este. Sunt doar inventii, credinte, speculatii, trucuri.

| Inferno a răspuns:

Pentru ca stiinta nu studiaza lucrurile respective.
De ce teologia nu explica motivul pentru care axa Pamantului este inclinata?

Se iau toate cunostintele precare pe care le avem,se pun intr-un vas, se amesteca bine pana cand se face o pasta de profunda "eruditie".
Utilizam pasta pentru a face cele mai trazinite prajiturele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telechinezia nu exista. Cat despre asa-numita proiectie astrala deja a fost explicata:http://www.descopera.ro/......a-corpului

| aabaaab3278 a răspuns:

Oamenii de stiinta incearca sa studieze aceste fenomene prin fizica cuantica. Parerea mea este ca noi suntem deocamdata prea limitati pentru a intelege aceste lucruri sau pur si simplu sunt stiute dar sunt pastrate bine si nu prea cred ca se vor afla foarte curand, daca au fost descoperite.

| tacitacitaci a răspuns:

Sunt informatii, trebuie doar sa cauti. Poti incerca tu sa vezi daca ele sunt reale. S-ar putea sa ai o surpriza placuta.

| fgewqg explică (pentru tacitacitaci):

Eu vreau sa cred ca nu sunt reale deoarece nu imi prea plac lucrurile despre care nu stiu nimic laughing

| Alexandra216 a răspuns:

Poate oamenii de stiinta considera ca nu este atat de important. Ca exista lucruri mult mai interesante si mai importante despre care trebuie sa stim.