| fagvasgvb a întrebat:

Hei TPU

Voi cei ce nu credeti in dumnezeu cum explicati puterile lui Arsenie Boca?

Asta e cea mai mare dovada ca harul de la dumnezeu exista si ca o persoana aproape de dumnezeu poate fi inzestrata cu puteri facatoare de minuni la fel ca si isus!

Vreau sa ii vad pe atei ce mai spun acum happy!

10 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Despre ce puteri si minuni vorbesti? Ai putea sustine cu dovezi acele puteri?
Precizez, vorbele sunt de prisos(nu ma intereseaza afirmatiile si parerile unor persoane), este nevoie de dovezi.

| Dmonik a răspuns:

Sa iti spun ceva care va complica lucrurile tare de tot:
Inaintea alegerilor am primit o fotografie a acestui om, Arsenie Boca, iar pe spatele ei ce crezi ca am descoperit? O eticheta prin care eram informata ca il sustine pe Victor Ponta la presedintie!

Nu stiu ce sa mai zic si cu minunile astea...am prea multe intrebari legate de acest lucru, tie iti ridica povestea asta a mea vreo problema?!?

| fagvasgvb explică (pentru Dmonik):

Cum adica il sustine pe pontalaughing)? Arsenie boca a murit acum vreo 20 si ceva de ani! Chiar nu inteleg deloc ce ai vrut sa spui! Te rog sa reformulezi!

| Dmonik a răspuns (pentru fagvasgvb):

Ce daca e mort de 20 si ceva de ani, nu face minuni si dupa moartea fizica? laughing

Adica asta era mentionat pe verso-ul imaginii cu A.Boca, "Amintire facuta spre folosul si binecuvantarea tuturor celor care au nevoie de ajutor si tamaduire...", alaturi de "PSD VICTOR PONTA PRESEDINTE"!
Deci, ii pun omului in carca mai mult decat poate duce!

Minunea...nu s-a implinit!

| Inferno a răspuns:

Simplu: Nu exista.

| fagvasgvb explică (pentru Inferno):

Ok am inteles ce credeti voi! dar cum explici atunci puterile acelui om credincios pana in maduva oaselor? Cum explici ca le spunea oamenilor cum ii cheama fara ca ei sa ii spuna inainte sau fara sa ii vada niciodata?

| Inferno a răspuns (pentru fagvasgvb):

Ma refeream la puterile lui Arsenie Boca.

| Niros19 a răspuns:

Ma scuzi, tu crezi ca omul ala putea face ce facea fiindca credea el cu tarie in Dumnezeu si din cauza asta Dumnezeu ii oferea "puteri magice"?laughing Mintea umana e un lucru extrem de puternic.S-au facut studii si s-a dovedit ca daca iti concentrezi atentia asupra unui lucru il schimbi la nivel molecular.Adica daca gandesti intr-un anume fel despre un lucru, acela se schimba.Un om cu niste intelegeri si invataturi poate face foarte multe(Iisus, Arsenie Boca) Omul e mult mai puternic decat se crede, doar ca putini stiu cum sa se foloseasca de aceasta putere

| Bybanu a răspuns:

Fi mai explicit! ce a facut acest Arsenie Boca in afara ca si-a picatat ziua morti!?

| kteichd a răspuns:

Da trucuri din astea vad pe discovery si prin america