| CRONNOSo3 a întrebat:

am o problemă referitoare de stiință şi protecție.Cum pot face acasă gel D30 sau ceva asemănător. Din punct de vedere al proprietăților fizice este ca un "slime" dar la impact mare precum un pistol cu capse, o lovitură de ciocan sau o căzătură cu motorul absoarbe complet sau aproape complet şocul.Idei sau rețete?

3 răspunsuri:
| TeodorescuAndrei a răspuns:

Hmm...dacă găsești pe careva să răspundă la asta sunt și eu interesat cum fac un focos nuclear cu rază de acțiune de 2800km și cu nucleu de plutoniu inbogățit care imi crează probleme datorită a doi nutroni si forța G la inpactul cu atmosfera in unchi de 90⁰ cu trepidație si a faptului că unde magnetice destabilizează izotopul făcândul instabil...mai multe in privat știi ce zic rolling on the floor

| CRONNOSo3 explică (pentru TeodorescuAndrei):

Sincer acum...Stiai ca exista o asemenea substanta?!
Este ceva asemanator cu plastelina... flexibil dar foarte rezistent.
Nu este o idee buna sa raspunzi la intrebari cu glume, exista alte site-pentru aşa ceva.

| TeodorescuAndrei a răspuns (pentru CRONNOSo3):

Păi tocmai că știu dar cam in acelasi mod a pus si el intrebarea deci...