| DianaaGabrielaa a întrebat:

Ce inseamna "P. S."?(doar nu play station)

Răspuns Câştigător
| Zapacitaaaa a răspuns:

P.S = post scriptum
Asa mai pe scurt ceva ce adaugi la sfarsitul unei scrisori de exemplu, dupa ce termini ce ai de spus si nu are mare legatura cu continutul scrisorii sa spunem pui la sfarsit un,, P.S" si aduagi ce mai ai de zis.
Sper ca am reusit sa te lamuresc, nu am putu fi mai explicita de atat happy
Sa ai o zi buna in continuare!

3 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Afla: http://www.TPU.ro/......sa-se-scr/
dar ti-a raspuns bine Kodrutza.

NOname
| NOname a răspuns:

Ce-i drept, e o adevărată știință și filosofie...

| andrei47 a răspuns:

Desigur ca unseamna play station, de aceea se mai numeste platforma ps3, adica o ''statie'' care transmite jocul catre un televizor sau monitor. Funda?