| ShutFickOn a întrebat:

stiu ca o sa para mai ciudat ce spun dar am 12 ani si imi plac chestiile horror si mesajele gen semnele ciudate si etc. Imi plac mult si as vrea sa aflu cat mai multe despre ele. Imi puteti spune semnificatii si etc? Ofer funda

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Un proverb spune așa: "Păzește-ți ușa inimii căci din ea ies izvoarele vieții."
Dacă vrei ca viața ta și a urmașilor tăi să nu fie tulburată din pricina acestor plăceri nesănătoase, atunci trebuie să renunți la ele. Frica, atacurile de panică, visele urâte, și multe tulburări de comportament sunt pricinuite de aceste plăceri nesănătoase, de lucrurile horror care sunt o atracție pentru unii.

| SG1995 a răspuns:

Http://www.ocult-ro.com/p/articole.html?m=0

Asta include cam toată sfera ocultului. Ps. Nu te lua prea în serios!

| ShutFickOn explică (pentru SG1995):

Mersi de link dar la ce te referi cand zici sa nu ma iau in serios?

| SG1995 a răspuns (pentru ShutFickOn):

Că dacă stai analizezi toată chestia asta cu ocultul e bulshit.

| xerxes1 a răspuns:

Cei care se uita cu placere la chestii horror au probleme psihice grave, chiar daca aparent par normali.

| ShutFickOn explică (pentru TheCrusader):

Salut, nu prea as vrea sa intru pe linkuri chiar daca stiu ca sunt safe si de aceea as vrea 1 sa fie spuse aici pe TPU si 2 sa fie in romana daca intelegi. Deci daca crezi ca ai putea da un copy paste sau ceva sa imi spui te rog.

| TheCrusader a răspuns (pentru ShutFickOn):

Nu am cum sa dau coppy paste pentru ca nu au varianta in romana + sunt si foarte lungi;
Daca nu vrei linkuri cauta pe internet:
- necronomiconul
- cheile lui solomon / legendele lui solomon
- alchimie
- rituale egyptene
- atlantis
- misterele fizicii quantice
- ocultism
Daca te intereseaza domeniul asta, mai toate documentele sunt in engleza, nu sta nimeni sa le traduca in Romana; esista mereu varianta google translate dar nu e acelasi lucru.
Videoclipurile de pe Youtube trimise sunt foarte interesante, cand ai sa incepi sa intelegi engleza spusa sa te uiti.

| ShutFickOn explică (pentru TheCrusader):

Mersi frate happy