| Goddessss a întrebat:

Hey!
Voi credeți in legea atracției si karmă?
Eu nu credeam până când nu le-am experimentat pe ambele in aceeași situație.
Faza nașpa e ca karma la mine a fost negativa si am realizat ca raul care l-am spus despre o tipă, practic s-a întors la mine.
Care e părerea voastră?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Karma functioneaza ca si bumerangul.
Daca transmiti negativism, se va intoarce negativismul impotriva ta.
Daca transmiti pozitivism, bunatate, atunci se va intoarce bunatate la tine.

Trebuie sa ai mare grija cum te porti cu altii!

| RAY a răspuns:

E o diferenta intre a crede si a stii,a crede sau nu a crede nu necesita cunoastere,stiinta, dovezi, se vede si in societatea romaneasca, una foarte superstitioasa, iar tu le urmezi, e pacat in sec 21 gandire de evil mediu, suntem ultima tara din ue, asta e

| Goddessss explică (pentru RAY):

Nu s deloc superistioasa.
Numai ca m-am gândit de ce am atras o întâmplare tare nefericita, si mi-am dat seama ca de fapt eu am făcut rău cuiva. Si m-am gândit ca poate e o coincidenta, dar nu a fost.
Ce i am gândit unei fete, fix aia am pățit.
Si asa mi am învățat cumva lecția.

| RAY a răspuns (pentru Goddessss):

Te invit sa repeti experimentul de 3 ori daca se adevereste atunci e plauzibil ceea ce scrii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că ai dreptate. Dacă crezi, se întoarce.
Soluția. Nu mai crede toate tâmpeniile.

| Digikey a răspuns:

Indiferent daca crezi sau nu astea sunt legi universale. Diferenta o face observatorul daca isi da seama sau nu de conexiune.

| Teffan a răspuns:

Karma este un concept mult mai complex de atat.
Astea sunt, in primul rand, niste impresii.In general,emotia negativa nu produce nimic pozitiv,asadar se poate spune ca exista un fel de raport intre ce dai si ce primesti.

Karma, asa cum o intelegem in Occident, este rupta definitiv de contextul antic din care a fost extrasa si distorsionata, incepand cu Teozofia secolului 19, sfarsind cu New Age-ul actual.
Tot ce stii despre karma trebuie uitat si reluat de la inceput, prin studiul surselor antice din India. Karma pe care o stii tu este superficiala, precum cunostintele tale despre yoga, chakra sau tantra.Toate sunt superficiale, si nu servesc decat un scop material limitat, specific lumii moderne occidentale.