| Dolyta a întrebat:

Hey. Voi credeți în numerologie? Adică dacă vedeți tot timpul un anumit număr peste tot, credeți că e vreun semn de la univers?

Răspuns Câştigător
| costinvlad a răspuns:

Depinde ce nr vezi. Poti vedea pe net ce inseamna repetarea grupurilor de nr in nu numerologie.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi, universului nu i pasa de noi, nu este o entitate constienta

| Clorox a răspuns:

Aia nu e numerologie, cabalistic se numeste.

| Raducons a răspuns:

Nu este nici un semn, totul este o inventie, era bine sa fie adevarat dar nu este o stiinta

| francut a răspuns:

Cea ce spui tu, nu este numerologie. In asa ceva nu poti sa crezi.
Din wikipedia:
Prin folosirea diferitelor cifre, evreii au căutat să descifreze voința zeilor. Sunt cunoscute ca semne cabalistice, considerând că numerele posedă atribuții mistice (teorie pseudoștiințifică).
Si totusi, alte popoare nu au folosit numerologia.

| ColdHeart a răspuns:

Eu nu cred, dar ar fi dragut. Ar face viata mai interesanta, nu crezi?

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Daca chiar peste tot posibil.Acum depinde cat crezi tu in univers.

| anabatr a răspuns:

Numerologia ajută la dezvoltarea intuiției cu scopul de a dobândi succesul individual, atât mental cât și material. gasesti pe zodiacool.ro toate informatiile necesare pentru a te lamuri ce inseamna numerologia. iti las link poate te va ajuta https://www. zodiacool.ro/numerologie

| Anonimul12321 a răspuns:

Sincer,eu si prietenul meu cel mai bun, mereu unde ne uitam vedem 69, in cele mai normale momente, efectiv ma uit la cat HP am si vad 69.Nici nu stiu ce sa mai cred happy