| zekor a întrebat:

Hi!

Sunt oare oamenii dispusi sa renunte la tot ce reprezinta pentru persoana iubita?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prefer sa renunt la viata ca sa ajung ca el https://www.youtube.com/watch?v=iUFXXB08RZk - cu scopul de a face curatenie (infractori, ilegalitati) in RO si asigurarea ordinii/linistii publice, nu ma simt confortabil in viata umana / o parte din oameni renunta.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de context.

| AdelinaC a răspuns:

Eu as renunta, dar numai si numai daca intalnesc omul care ar face acelasi lucru pentru mine

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare o prostie. da persoana iubită e foarte importantă și faci sacrificii pentru relație, dar chiar să dai totu sau să renunți la tot ce reprezinți pentru cineva mi se pare absurd.

| RAY a răspuns:

Depinde ce inseamna persoana aia iubita pentru tine

| J0B0MAT a răspuns:

Cei ce se sinucid din cauza unor probleme în relaţie ar putea intra în categoria asta. Posibil să fie şi alţii,
Eu nu cred că aş renunţa la tot pentru cineva.Dar, never say never. Sper însă că nu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu stiu mi-e foame. Treaba asta cu persoana iubita e ceva ciudat frate, adica sa renunti la tot pentru ce? ca in final te tradeaza poti sa te trezesti cu buza umflata intelegi ce zic. Viata e ciudata.

| JicaContra a răspuns:

Depinde la ce renunti
si cat de tare o iubesti
daca esti de exemplu trupe SWAT si ea nu vrea sa traiasca in frica, continua ca mori, atunci, de ce nu

daca in schimb esti un angajat, bine platit, cu un apartament bun si o viata linistita si sigura, si ea vrea sa mergeti intr-o secta si sa traiti rudimentar, atunci TREBUIE SA FII IMBECIL, SI SA NU ITI DAI SEAMA CA, mai devreme sau mai tarziu O SA REGRETI!

deci, DEPINDE!

| mastadont a răspuns:

Dacă te pune să renunți la tot înseamnă că nu te iubește cu adevărat. Cine te iubește cu adevărat te iubește cum ești acum nu persoana care ai putea să devi sau nu așa că eu nu aș renunța.

| Panamax a răspuns:

La bere nu renunt pentru nimeni.
Si ar mai fi cateva chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă persoana de lângă tine vrea să te schimbe complet, înseamnă că nu există iubire din partea ei. Îmi pare îngrozitor să accepte cineva un om atât de toxic prin preajmă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa renunți la tot, si daca te părăsește ce faci, ca nu mai ai nimic.
Dacă te pune sa renunți la tot nu te iubeste cu adevarat. Daca te iubeste te accepta asa cum esti si nu iti cere sa schimbi ceva la tine ca sa mai aveti relația.Da, poate renunți la unele lucruri pe parcursul relației, dar sa nu iti impuna ea sa renunți la tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se iubesc asa de mult, normal! Greu gasesti pe cineva care sa te iubeasca atat de mult. Vor doar sa fie iubiti si sa nu dea nimic inapoi.

| morfeo a răspuns:

Nu.

| raicard a răspuns:

Ce iti mai trece... prin mintehappy

Atentie!

| Zabbyel a răspuns (pentru raicard):

Confirmat._Vasto si Dimanc_ au ajuns la Zekylove struck Maine soseste si Arky. Poate sa faca cei tuna, n-o sa miste _cu ei prin preajma_ rolling on the floor)

| raicard a răspuns (pentru Zabbyel):

Bun asa