| Bøøgey a întrebat:

Hitler stia genetica?

Afirmatia lui cum ca germanii sunt puri are o oarecare sustinere din partea geneticii. Caracteristicile poporului german (ochii albastri, parul blond si drept etc.) sunt gene recesive care, pentru a se manifesta in fenotip trebuie ca genotipul sa fie homozigot, adica pur.

9 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Hitler n-a fost tocmai un om prost. (Desi multa lume ar sustine ca prin actiunile sale a demonstrat contrariul). Cat de multe chestii stia si din ce domenii asta nu stiu, dar trebuie tinut cont si de faptul ca Hitler avea o gramada de cunostinte, "prieteni" in cam toate domeniile, asa ca e foarte posibil ca cineva sa ii fi sugerat ideea asta a puritatii.

| RAY a răspuns:

Germani nu sunt cu ochii albastri si parul blond si popoarele nordice sunt gen norvergia,danemarca, suedia etc
hitler a profitat de oamenii saraci din acea vreme era criza, saracie primul razboi pierdut isi dai seama cand promiti oameniilor ca va avea de toate i dai putere maxima asta nu inseamna ca poporul german credea in ce spunea el, ei credeau ca va veni ceva mai bine atat, nici el nu a fost asa cum trebuie sa fie un german

| oprescudorin11 a răspuns:

Hitler nu avea nici ochi albastri nici blond nu era. Adevarul este ca el cauta prostovani, in sensul ca oameni care sa-i asculte fara tagada ordinile.
Problema genetica era foarte clara, au muncit multi savanti la a o descoperi. Vreau sa-ti marturisesc ca Mengele a fost profesorul stranasului meu, laureat Nobel, profesorului care a descoperit ribozomii. Roman.Palade.Toate studiile de genetica cu rezultate notabile s-au facut in vremea lui A. Hitler.
S-au facut si primele clone atunci.
Desigur, fiind razboiul pe putere in lumea larga, batalia pentru colonii, e complicat sa-ti zic in doua cuvinte, germanii au folosit toate magistralele lor descoperiri si in scop politic. Gresala lor. De care au profitat americanii si rusii in defaimarea lui, pe buna dreptate, desi ei au fost criminali mult mai notabili. Si acum. Dar istoria noteaza doar ce declara invingatorii.Momentani.Lumea se invarte, maine se va dovedi ca si englezii si americanii si evreii si rusii erau de acord cu teoria rasei 'pure'.
Politic s-au delimitat.
Cand au masacrat lumea intr-un fel abominabil, germanii, rusii, americanii, evreii, alte forte, invingatorii au furat toate inventiile si savantii, in principiu rusii, americanii au furat toate fabricile germanilor, mai mult rusii, americanii au furat savantii (adica creierele). Tot una.Si-au asunmat descoperirile germanilor, in final masacrati. In Germania nu mai sunt gerrmani, barbatii au fost masacrati. Au ramas femeile, violate de armata rosie si de evreii americani.
Toata tehnologia de azi este furata de la germanii de atunci. Cu fulgi cu tot!
Genetica, tehnica rachetelor, (von Brown), electronica, televiziunea color si altele, dezvoltate mai tarziu, teleghidarea bombelor sau orce fel de teleghidare, se datoreaza germanilor si acolitilor. Te vei intreba de ce au invins cei prosti? Simplu: sunt mai multi si mai vicleni!
Asta e istoria!

| wforweirdo a răspuns (pentru oprescudorin11):

De fapt, Hitler avea ochi albastri. Si eu stiam ca nu avea ochii albastri, dar era odata un documentar pe National Geographic si chiar am vazut ca ziceau ca avea ochi albastri, nu mai stiu in ce context. laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

Am uitat sa sintetizez raspunsul.
Lui Hitler, invinsul, cel care a favorizat cele mai epocale descoperiri (era doar un artista analfabet, semi. poftim)i s-au atribuit toate, si, mizeriile altora. Uita-te la politistii de incredere' au ochi albastri, uita-te la cei bagati in fata, presedintele americii si politistii, sunt negri!
Uita-te la oamenii normali: sunt saraci, nu prezinta interes, sunt periculosi! Mai judeca si cu mintea ta! Mai departe!

| PedoBarbie a răspuns:

Da.

| Northern a răspuns:

Mi se pare ciudat sa condamni o persoana la moarte doar pentru nu e pura din punct de vedere genetic.
Dar oricum,Hitler nu era tocmai blond, deci in fenotip s-a manifestat o gena dominanta, genotipul fiind probabil heterozigot, care nu e pur.Dar nimeni nu poate sti exact.
In orice caz, nu cred ca acesta era singurul motiv pentru care au fost omorati atatia oameni...

| Bøøgey explică (pentru Northern):

Eu stiam ca Hitler avea si radacini evreiesti.

| Northern a răspuns (pentru Bøøgey):

Da,si eu am citit.Nu era pur.
Nu cred ca s-ar fi bucurat sa auda rezultatele testelor ADN in urma carora se speculeaza aceasta idee, avand in vedere ca rasele reprezentau chestiuni importante pentru nazisti.
Insa daca stai si te gandesti bine, rezultatele testelor ADN facute pe varul si nepotul sau, ar putea fi eronate sau pur si simplu sa nu dovedeasca nimic.
Nu vreau sa stiu care ar fi rezultatul unui astfel de test in cazul meu. happy