| anonim_4396 a întrebat:

Hristos a înviat!

Am observat pe cer în noaptea asta o trecere senină a unor sfere destul de luminoase, asemănător stelelor căzătoare, dar urmau o traiectorie rectilinie, de la un capăt la celălalt al cerului înstelat. Staționare, se deplasau brusc și se pierdeau.

Este prima dată când văd, nu pare deloc a fi miraj sau stele căzătoare/meteoriți sau orice obiecte provenite din materie stelară.
Ce credeți că sunt? Am aflat că de joi se deplasează pe traiectoria carului mare.
Par a fi dincolo de atmosferă.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Am vazut si eu aseara am facut si poze

19 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Despre sateliți artificiali, stația spațială internațională și alte obiecte artificiale ai auzit?!?

| GPA a răspuns (pentru mihai69):

Am menționat mai sus, "cască" ochii; p

| minrest a răspuns:

Nu a inviat. Cred ca erau meteoriti; am constatat ca meteoritii au o traiectorie aparenta mai degraba paralela cu solul, asa se vede de jos, ba chiar par sa mearga un pic in sus. Si nu e de mirare, caci marea majoritate a meteotitilor ard in stratele superioare ale atmosferei.

| Ineys a răspuns:

Pai daca tot e Pastele... e Sfanta Treime! Geesas, God si Duhu Sfantu pe cate-o stea se plimba de plictiseala.

| JicaContra a răspuns:

De curand am primit niste video in care o VACA, cu chef de stir SHlT compara harta 5g cu harta pandemiei si spunea ca 5g-ul ne omoara, si dupa ce l-am injurat de mama, l-am intrebat de la obraz de ce avem cel mai mare focar in Suceava si nu e nici un 5g acolo

asa ca acum te intreb pe tine, tot de la obraz, daca tu le-ai vazut si erau asa de sus, DE CE LE-AI VAZUT *NUMAI* TU?!? si nu s-au umplut stirile de ele?!?

| BlackRose03 a răspuns:

Adevarat a înviat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau ca nu am vazut crying
Si in comentarii, nu par a fi lampioane! Dar na, anul asta ne surprinde □■

| brokxy a răspuns:

Vai...avea dreptate meme-ul ala
Februarie- World War 3
Martie- Pandemic
Aprilie - Invazie extraterestra laughing laughing

| GPA a răspuns (pentru brokxy):

Este un 2020 plin de surprize, de asta sunt sigur.

| JulyDreams a răspuns:

De joi se deplaseaza zici? de unde ai aflat?
Daca esti in Tulcea or fi elicopterele Black Hawk ale americanilor big grin
Daca nu... Ai vazut ca de cand omul sta in casa, au inceput animalele salbatice sa umble pe strazi. Or fi iesit si farfuriile din vagauni big grin

| GPA a răspuns (pentru JulyDreams):

Eu îți propun să privești cerul senin după ora 22. Gluma ca glumă laughing, dar hai să luăm și explicațiile raționale mai întâi.

| JulyDreams a răspuns:

Au mai aparut? tine-ne la curent big grin

| GPA a răspuns (pentru JulyDreams):

Apar seară de seară laughing, după ora 22, cu condiția să le poți vedea, să fie senin. Te uiți în direcția carului mare și o să le observi (10-15 minute urmărește cerul, o să apară cate una sau câte două trei).
N-am cum să filmez crying, nu-s abureli, n-aș mai fi pus o asemenea întrebare dacă știam ce sunt, pur și simplu voiam să ascult și varianta altora.

| JulyDreams a răspuns (pentru GPA):

Nu vad Carul mare de aici sad si nici sa ies afara dupa 22 nu pot.
Pe net nu scrie nimeni despre asta?

| GPA a răspuns (pentru JulyDreams):

Eu am bănuit de la început că pot fi sateliți : https://www.ziarpiatraneamt.ro/......-culturala doar o bănuială.

| JulyDreams a răspuns (pentru GPA):

Interesant. Poate o sa vad si eu intr-o zi.

| Ellzzz a răspuns:

Tehnologia 5Glaughing

| DIGIT4L a răspuns:

Nu cumva erau lampioane si vi s-a părut va sunt mai departe decat in realitate? Si eu am patit-o...

| GPA a răspuns (pentru DIGIT4L):

Nu erau lampioane, nici avioanele nu depășesc viteza de 2-3 Mac, dacă vorbim și despre de avioanele supersonice.

Lampioane propulsate laughing