| Dragosdoar a întrebat:

Https://patents.google.com/patent/US20060145019A1/en
E reala "recunoasterea" asta?
Intelegeti ceva din ce e formulat acolo?
Imi e greu sa cred ca a fost recunoscuta inventia officialy, iar cuvantul patentat nu prea imi suna pe vreun inteles in romana.
https://www.youtube.com/watch?v=fVPaOFAk4Ic&t=233s
Oare e pus la vrajeala sa-i sperie pe dusmani?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Chestia cu patentele este irelevanta pentru ca sunt inregistrate la liber. Marile companii inregistreaza mii de patente anual din simplul motiv ca nu stii cand o bucatica din tehnologia aia o sa o foloseasca vreun concurent si ii poti da in judecata pe o gramada de bani.

Nu inseamna ca are vreun sens sau ca planuesc sa faca ceva cu ea, dar daca vreo companie de armamaent face un avion care seamana posesorii patentului o sa aiba cererea de chemare in judecata in sertar.

| Dragosdoar explică (pentru RoCkKiD):

Deci,e reala?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dragosdoar):

Foarte reala si foarte ipotetica. Daca e inregistrata ca patent nu inseamna ca poate fi si construita.

| Mosotti a răspuns:

O fi real, tu vezi in general chestiile politice la suprafata, nu vezi realitate dupa cum am vazut. Normal ca SUA mereu vrea arme si orice ca sa atace pe ceilalti la o adica, sa domine prin teroare, sa intimideze, ei cu asta s-au ocupat mereu, asta e stilul lor, anglosaxonii prin teroare si-au facut imperii.

| Celcestietot a răspuns:

Da, este reala.