| SG1995 a întrebat:

Https://www.imdb.com/title/tt3062096/

Păreri? Ce credeți despre ideea centrală al filmului? Sunteți pro sau contra?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

în ce sens 'idee'?
tot ce a scris Dan Brown e thriller pentru pseudo-intelectuali, dar ăla măcar scrie mult, în detaliu, să înțelegi totuși ceva, filmele sunt teribile. laughing
Parcă l-am văzut pe ăsta, nu pricepi nimic din derularea acțiunii.

| SG1995 explică (pentru anonim_4396):

Adică că planeta e suprapopulată și că specia umană va muri din cauza supra-aglomerări. Premisa filmului: Genocid din 8 miliarde să rămână 4 sau 2 milioane de oamenii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Aa, deci tu chiar iei în serios conspirațialaughing
am mai scris despre asta, parcă și pe aici, e o tâmpenie

| SG1995 explică (pentru anonim_4396):

Nu, dar, dacă s-ar pune astfel problema ar di go ahead.