| AvalohAlyn a întrebat:

Ți-ai pus vreodată întrebări existențiale despre viața,despre Dumnezeu, despre moarte? De ce crezi că nu avem răspunsurile oficiale chiar și acum? Crezi că le vom avea vreodată?(răspunsurile).De ce exista acest mister oare în ceea ce privește viața?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

De aceea nu avem raspunsuri oficiale caci nu este interes sa se stie tot adevarul.Dac vrei iti recomand o carte in acest sens dar nu aici ci in mesaj privat.

| ChrisRo a răspuns:

Nu e niciun mister in ceea ce priveste viata omului. Uita-te la realitatea ta imediata - aceea reprezinta realitatea obiectiva. Viata ti se pare un mister pentru ca o vezi prin intermediul unor minciuni sau clisee, inventate de catre niste indivizi destepti, cu scopul de a nu se dezbina societatea.