| Steregoi a întrebat:

Iata cum prezinta teoria evolutionista modul de formare al organismelor: "ADN-ul embrionar si organismele s-au dezvoltat prin moartea organismelor incompatibile cu viata biologica inca din etapele de formare a embrionilor si supravietuirea acelor variante de ADN si embrioni si organisme a caror forma si structura a fost compatibila cu viata biologica". Cum explica teoria evolutionista formarea sexelor? Pentru ca nu este vorba doar despre dezvoltarea unor organisme a unor ADN-uri ci si de dezvoltarea ambelor sexe pentru reproducere. Teoria evolutionista ar raspunde: "sexele au aparut prin supravietuirea doar a acelor organisme compatibile sexual" insa omite faptul ca compatibilitatea ar putea fi verificata abia la maturizarea organismelor. Daca teoria evolutionista ar fi adevarata de ce nu au fost gasite multe schelete ale unor organisme a caror schelet nu ar fi permis formarea organelor sexuale dar care ar fi permis supravietuirea si dezvoltarea lor pana la varsta adulta?

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Au fost dizolvate in timp.

| Steregoi explică (pentru danbnz):

S-au gasit schelete foarte vechi de copii obisnuiti. Eu vorbesc despre schelete de oameni adulti ale caror oase sunt mai tari decat oasele copiilor. De exemplu coaste mai subtiri sau mai groase, maini mai groase, cap trapezoidal, etc.