| Steregoi a întrebat:

Iata o dovada ca viata omului provine si dintr-o sursa externa de energie de viata in momentul conceperii. Sa presupunem ca mama si tatal au 18 ani, cazul cel mai posibil, si deci noul embrion are o energie vitala, preluata de la parinti, echivalenta cu 18*2=36 de ani. Durata medie de viata a embrionului pana la maturare si apoi pana la moarte e 70 de ani. 70-36=34 de ani. Asta inseamna ca a fost vorba, la conceptie, ca echivalentul celor 34 de ani diferenta sa-l fi primit sub forma de surplus de energie vitala din afara trupului mamei. Asta este o dovada ca sursa vietii este si acum dintr-o sursa invizibila omului si ca viata in universul material sau pe Pamant a aparut dintr-o sursa invizibila si neperceptibila omului dar deductiva din calcule logice si rationale ca cel de mai sus. Logica este ca energia unui sistem rezultat este egala cu suma energiilor care au contribuit la formarea sistemului rezultat, in cazul de fata embrionul si in cele din urma un organism uman ca sistem rezultat. Ce puteti spune?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aberații fără niciun suport științific.

| Steregoi explică (pentru mihai69):

Nu e nici o aberatie. Ia mai gandeste-te.

| mihai69 a răspuns (pentru Steregoi):

Nu pot, sunt ministru PSD și nu am cu ce să mă gândesc - noi nu avem creier.