| benny7 a întrebat:

Îmbătrânirea este inevitabilă?

12 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Timpul este relativ. Timpul pe pamant difera cu timpul de pe o alta planeta. S-a demonstrat stiintific ca cei care sunt in spatiu imbatrnaesc mai greu, prin comparatia a doi frati gemeni. Unul a stat pe ISS un an altul pe pamant. Cel ce a stat in spatiu era mai putin imbatranit decat cel ce a ramas acasa. In concluzie, daca vrei sa ramai mai mult tanar, urca-te intr-o naveta spatiala si mergi in explorarea universului.

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Îmbătrânirea nu este inevitabilă.
Poți foarte simplu să mori la 20 de ani.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Toti se nasc spre a muri.

| Steregoi a răspuns:

Da, îmbătrânirea e inevitabila în acest sistem dacă nu moare cumva omul până să înceapă să îmbătrânească adică până la 40 de ani când orice om începe să îmbătrânească.

| benny7 explică:

Îmbătrânirea este o parte naturală a vieţii_?

| gheorghe699 a răspuns:

Evident,da!

| lovecats123 a răspuns:

Doar imbatranirea trupului este inevitabila. In adancul sufletului tau vei ramane exact aceeasi persoana de la 18 ani doar ca vei avea experienta. Vei pitea ramane vesnic acel om jovial, amuzant, plin de viata. Iar ochii...ei nu se schimba niciodată.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Da.

| Stincker3043 a răspuns:

Normal frate

| UnuCuSapca a răspuns:

Nu daca esti Iliescu, sau glumele prosaste

| IubitoareaDePisici a răspuns:

Inbatranirea e ceva normal

| Robica2003 a răspuns:

Da, imbatranirea este normala.