| Sawarekh a întrebat:

Imi e frica! Am sarit in sus sa omor un paianjan si m-am lovit cu capul de pragul de la usa, destul de rau.
Efectiv s-a auzit cum am dat cu capul...imi e frica sa nu patesc ceva grav in urmatoarele ore/zile.

Nu am nici un simptom, singurul e ca ma doare in zona respectiva.

Cum imi dau seama daca e grav?

Răspuns Câştigător
| RainbowSisi1234 a răspuns:

Reactia de greata si lipsa poftei de mancare, se datoreaza anxietatii create de lovitura. Nu ai nicio leziune grava la nivelul capului. Bea un ceai, exercitii de respiratie si mantre pozitive. Bafta!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pragu de la usa este ăla de jos, de care te impiedici. Ăla de sus e tocul de la usa. Daca ai apucat sa scrii aici, n-ai nimic.

| Sawarekh explică (pentru darrio2007):

Asa e laughing sorry

| darrio2007 a răspuns (pentru Sawarekh):

Nu trebuie să sorry. Ti-am raspuns pentru cultura ta generala.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Am sarit in sus sa omor un paianjan"

Cum ai reușit, ai vrut să-i dai... un cap? Un papuc nu ai avut? ))
Pune gheață sau compresă cu apă rece. Și ține apăsat o perioadă.

O să te doară, poate că și mâine, din cauza impactului cu obiectul dur, dar iți va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cum te simți mâine, pune putina gheata in locul in care te ai lovit și gândește pozitiv, de la anxietate și ipohondrie ți se par toate astea un pericol iminent, tu de fapt nu ai nimic ești doar puțin paranoic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu obișnuiesc să ard păianjenii cu bricheta de aprins aragazul. laughing
Îți recomand și ție data viitoare, ca să nu te mai lovești. happy

| UnderPressure a răspuns:

Penibil grav. rolling on the floor

| RainbowSisi1234 a răspuns:

Daca nu ai sangerat si nu ai avut greturi si ameteli dupa impact, esti okay. compresa cu apa rece pentru prevenirea cucuiului. bafta!

| Sawarekh explică (pentru RainbowSisi1234):

Se pune ca m-am simtit a 2 zi un pic ciudat? foarte putin nu am avut pofta de mancare, un fel de greata.
Dar e ciudat sa-mi dau seama, daca chiar a fost de la lovitura, fiindca eu sunt cam paranoic si ma gandisem toata noaptea daca am patit ceva.
In fine, nu am sangerat, doar am avut un cucui destul de mare, si ma doare cand apas in zona respectiva.

| RainbowSisi1234 a răspuns (pentru Sawarekh):

Reactia de greata si lipsa poftei de mancare, se datoreaza anxietatii create de lovitura. Nu ai nicio leziune grava la nivelul capului. Bea un ceai, exercitii de respiratie si mantre pozitive. Bafta!

| FernandoMoisa a răspuns:

Scarpina te la cocos si vezi daca te doare