| anonim_4396 a întrebat:

Imi place sa ajut oamenii sa isi rezolve probleme si sa isi descopere vocatiile, sunt pasionat de filozofie si comportamentu uman. Imi recomandati un domeniu care mi se potirveste?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Religie

| Nilsson a răspuns:

Profesor-diriginte

| NGheorghe a răspuns:

Da, domeniul agricol sau zootehnic. Pentru ca oamenii sa își rezolve problemele este mai întâi nevoie de niște leneși ca tine care sa le creeze acele probleme.

| anonim_4396 explică (pentru NGheorghe):

As da eronat dar nu pot. te rog nu mai spune chesii inutile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Psihologie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentionez ca imi place si stiintele politice, dar eu ador cel mai mult sa motivez oamenii, adica nu doar psihologia ca materie ci vreau mai mult de atat.

| Jouliete a răspuns:

Ti s-ar potrivi o cariera de: psiholog, psihoterapeut, consilier.